Stwórzmy sieć dolin wodorowych w oparciu o polską myśl techniczną

  • 19.05.2022, 10:20
  • Źródło: PAP MediaRoom
Stwórzmy sieć dolin wodorowych w oparciu o polską myśl techniczną PAP MediaRoom

  „Ostatnie lata pokazały, że nasza kadra akademicka ma ogromne sukcesy na polu tworzenia i wdrażania technologii wodorowych, co w połączeniu z zaangażowaniem instytucji, takich jak ARP, oraz władz samorządowych, daje nadzieję na osiągnięcie przez Polskę pozycji wodorowego lidera Europy” – przekonywał podczas kongresu H2POLAND prof. Tomasz Gackowski, dyrektor zarządzający ds. rozwoju strategicznego w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Zdaniem eksperta, zwiększanie udziału wodoru w polskim miksie energetycznym ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski zwłaszcza dziś, w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę i potrzeby natychmiastowego uniezależnienia się od importu surowców ze wschodu. 


W Poznaniu trwa kongres H2POLAND - pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Źródło: PAP MediaRoom

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe