Święto instytucji pracy

  • 26.01.2017, 13:20 (aktualizacja 26.01.2017 14:37)
  • Michał Ciężak
Święto instytucji pracy Michał Ciężak
Obchody Dnia Publicznych Służb Zatrudnienia były wspólnym świętem tych, którzy działają na rzecz zwalczania bezrobocia w naszym regionie.

 

25 stycznia w Trybunale Koronnym odbyło się spotkanie Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego, stowarzyszenia zrzeszającego organy administracyjne, samorządowe i osoby prywatne. W ten sposób uczczono ogólnopolskie święto sektora zatrudnienia. Wręczono podziękowania pracownikom Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie i członkom Miejskiej Rady Zatrudnienia kadencji 2013-2016 oraz akty powołania członkom Miejskiej Rady Rynku Pracy kadencji 2017-2020.

 

Na uroczystości obecnych było wielu ważnych gości, którzy wskazywali, że urzędy pracy pełnią bardzo ważną rolę. Marta Wcisło, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, mówiła: – Urzędy pracy są czasem pierwszymi jednostkami samorządowymi, z którymi stykają się ludzie młodzi. Tomasz Pitucha w imieniu wojewody Przemysława Czarnka podkreślał, że w sektorze oferowania pracy nie brakuje obowiązków i konieczna jest ścisła współpraca na tym polu.

 

Serdeczne podziękowania pracownikom Miejskiego Urzędu Pracy i całemu środowisku, skupionemu wokół tej instytucji przekazała Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Lublina. Złożyła także życzenia dalszych sukcesów i wytrwałości w działaniach na rzecz zatrudnienia oraz wręczyła pracownikom MUP wyróżnienia.

 

Uroczystość uświetnił minikoncert fortepianowy Tomasza Krawczyka z Wydziału Artystycznego UMCS.

 

Tradycja Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia sięga czasów międzywojennych – w 1919 roku Józef Piłsudski powołał pierwsze urzędy pośrednictwa pracy. W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi już na początku życia zawodowego styka się z dużymi trudnościami. Walka z bezrobociem jest niełatwa, ale przynosi rezultaty – zmniejsza się ono powoli, lecz systematycznie. Dzieje się tak w sporej mierze dzięki działalności urzędów pracy, co z dumą podkreślała Katarzyna Kępa, dyrektor MUP w Lublinie: – Moi pracownicy każdego dnia robią niesamowite rzeczy (…) Dają wyraz wsparcia i życzliwości potrzebującym. Instytucje oferowania pracy dysponują także sporymi środkami finansowymi, pozwalającymi na aktywizację bezrobotnych. Jak mówiła Katarzyna Kępa, kwota przyznana MUP na rok 2017 wynosi 38 milionów złotych (w 2016 było to 31 mln zł).

 

tekst i zdjęcia: Michał Ciężak

Michał Ciężak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe