Z fachowcami o sprawach oświaty

  • 07.02.2022, 12:16 (aktualizacja 07.02.2022, 12:27)
  • Źródło: Municipium S.A.
Z fachowcami o sprawach oświaty Municipium S.A.

 

To już 6 kwietnia. Tego dnia rozpocznie się dwudniowa konferencja Edukacja Przyszłości organizowana przez Municipium SA. Miejsce akcji - Lubelskie Centrum Konferencyjne.

Edukacja Przyszłości to najważniejsze wydarzenie w Polsce skierowane do prezydentów, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w jednostkach samorządu terytorialnego oraz dyrektorów szkół i przedszkoli. A przy tym znakomita okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń wynikających z bieżącego zarządzania oświatą.

Edukacja Przyszłości to dwa dni debat, wykładów i warsztatów w gronie doświadczonych ekspertów i praktyków oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli, będziemy rozmawiać podczas czterech ścieżek tematycznych: Zarządzanie, Finansowanie, Nauczanie, Przedszkola.

Wraz ze specjalistami od zarządzania oświatą pomówimy o skutkach reformy edukacji wprowadzanej przez MEiN. Pokażemy też dobre praktykach w informatyzacji placówek oświatowych. Będziemy dyskutować o tym, jak nowoczesne - lub po prostu przyjazne - wyposażenie sal wpływa na proces dydaktyczny.

Finansiści pomogą odpowiedzieć na pytania o optymalizację kosztów zarządzania oświatą. Podpowiedzą, jak sfinansować planowane podwyżki uposażeń nauczycieli. Wspólnie poszukamy nowych, także zewnętrznych, źródeł finansowania zadań oświatowych.

Razem z dyrektorami, cenionymi nauczycielami i ekspertami oświatowymi zastanowimy się nad sprawami uczniów. Czy szkoła nadąża za ich potrzebami? Czy zalew multimediów to jedyna wersja przyszłości polskiej szkoły? Co z zagrożeniami, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy internetu?

Nie zapominamy o najmłodszych uczestnikach sytemu edukacji. W ścieżce Przedszkola praktycy opowiedzą o nowoczesnych programach nauczania, w tym alternatywnych systemach edukacji przedszkolnej. Zastanowimy się nad relacjami na linii nauczyciele - rodzice. Wreszcie, poruszymy kilka spraw bieżących, w tym kwestię edukacji klimatycznej.

Po części merytorycznej przyjdzie czas na chwilę oddechu. Podczas Lubelskiego Wieczoru Artystycznego czas umili lokalny zespół Cuatro Manos. W repertuarze gorące utwory z pogranicza flamenco, rumby czy gypsy jazzu, przeplatane legendami nawiązującymi do historii i tradycji południowych regionów.

Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Lublin. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.

Więcej informacji dostępnych na stronie www.oswiataprzyszlosci.pl

 

Źródło: Municipium S.A.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe