Już w poniedziałek w Chatce Żaka startują RETROspekcje!

  • 19.11.2021, 13:16
  • Źródło: Chatka Żaka
Już w poniedziałek w Chatce Żaka startują RETROspekcje! Chatka ŻakaProjekt RETROspekcje to mini festiwal realizowany w ramach Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka. Wydarzenie odbędzie się 22 i 23 listopada br. w przestrzeniach Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Swym klimatem nawiązuje do barwnych lat ’50 i ’60 XX wieku. Wokół nich osnute są też wszystkie atrakcje przewidziane w ramach festiwalu.

Wśród festiwalowych propozycji znajdziemy m.in. pokaz mody, projekcję filmową, warsztaty taneczne, prelekcję na temat dizajnu czy imprezę taneczną, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

- Zapraszamy na kolejny projekt realizowany w ramach stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka, które przyznaliśmy studentom i doktorantom w lipcu ubiegłego roku. Tym razem spotkajmy się we wspomnieniu lat 60 XX w., czasu powstania naszej Chatki. Barwy, dźwięki i klimat tych czasów doświadczymy w ramach tego wyjątkowego projektu. Liczę, że stanie się on przygodą zarówno dla osób, które pamiętają tamte czas, jak i dla naszych obecnych studentów – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Wydarzenie ma też przybliżyć młodym ludziom genezę niektórych tendencji i nurtów obecnych w dzisiejszej kulturze, tak by twórczo mogli korzystać z dorobku minionych dekad. Są one bowiem, zdaniem inicjatorki projektu, nieprzebraną skarbnicą inspiracji, której nie sposób pominąć.

Lata ‘60 to niezwykle barwny okres w kulturze, a jednocześnie czas rozkwitu życia studenckiego. Wiele ówczesnych trendów powraca, przenikając do dzisiejszej mody czy dizajnu. To wszystko sprawiło, że pojawił się pomysł na festiwal utrzymany w klimacie lat ’50 i ’60, a dzięki stypendiom Kulturalnym Bogdanki w Chatce Żaka realizacja tego projektu stała się możliwa, z czego niezwykle się cieszę– dodaje Katarzyna Strużyńska, pomysłodawczyni festiwalu i laureatka Stypendium Kulturalnego Bogdanki w Chatce Żaka.

Źródło: Chatka Żaka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe