15 lat lubelskiego Lewiatana

  • 12.01.2017, 14:37 (aktualizacja 12.01.2017 16:19)
  • red.
15 lat lubelskiego Lewiatana mat. organizatora
Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” uczczą uroczystą galą 15-lecie swojej działalności.

Organizacja Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” powstała w grudniu 2001 roku jako regionalna reprezentacja prywatnych pracodawców. Dziś zrzesza około 100 członków – firm reprezentujących niemal wszystkie branże gospodarki na Lubelszczyźnie i reprezentuje w naszym województwie ogólnopolską Konfederację Lewiatan. – To właśnie z Konfederacją Lewiatan i powołaną przy niej w zeszłym roku Radą Regionów próbujemy walczyć o znoszenie barier rozwoju przedsiębiorczości, polepszać warunki gospodarowania zmieniać prawo pracy oraz przeciwdziałać patologiom w przestrzeni społeczno-gospodarcze – przypomina Dariusz Jodłowski, prezes lubelskiego „Lewiatana”.

 

Dzięki wspólnemu działaniu polscy pracodawcy mają coraz lepsze warunki w całym kraju, ale lubelska organizacja ma także niemałe zasługi na poziomie regionalnym. Warto przypomnieć chociażby spektakularną kampanię przeciwko wykreśleniu z tzw. listy indykatywnej projektu budowy drogi ekspresowej S-17 czy wsparcie dla inicjatywy budowy Portu Lotniczego Lublin w Świdniku.

 

15-lecie swojej działalności lubelski „Lewiatan” uczci uroczystą galą, która odbędzie się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W wydarzeniu zaplanowano udział wielu przedstawicieli ministerstw odpowiedzialnych za gospodarkę i rynek pracy, władz lokalnych oraz przedsiębiorców z terenu wschodniej Polski. Wśród prelegentów będą przedstawiciele wiodących globalnych i lokalnych przedsiębiorstw oraz m.in. Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Henryka Bochniarz, prezes Konfederacji Lewiatan. Głównym tematem spotkania będą wyzwania, na jakie powinien być przygotowany nie tylko lokalny biznes. – Dawno na jednej scenie w Lublinie nie znalazło się aż tylu znanych ekonomistów i ludzi biznesu. Podczas gali chcemy z nimi porozmawiać o tym, co nas najbardziej boli, czyli jak przyspieszyć gospodarkę na Lubelszczyźnie oraz jak przygotować się na wyzwania najbliższych 5 lat – zapowiada prezes Dariusz Jodłowski.

 

Gala rozpocznie się dziś o godzinie 18. Po części konferencyjnej, podzielonej na trzy panele tematyczne, wieczór zakończy mini-recital Edyty Geppert. Całość poprowadzą Dorota Warakomska i Jan Matysik.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe