Hrubieszów będzie modelowo zrewitalizowany

  • 13.04.2016, 14:15 (aktualizacja 02.05.2016, 14:22)
  • admin_admin
Hrubieszów będzie modelowo zrewitalizowany UM Hrubieszów
Hrubieszów znalazł się w ścisłej czołówce ministerialnego konkursu „Modelowa rewitalizacja miast”, dzięki czemu otrzyma ponad 2,5 mln zł dotacji na rewitalizację śródmieścia.

Projekt „Rewitalizacja Śródmieścia Hrubieszowa szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno-gospodarcze miasta” zajął 6. miejsce wśród 250 złożonych wniosków, wyprzedzając m.in. te z Lublina, Zamościa, Radomia, Szczecina, czy Krakowa. Dzięki temu miasto otrzyma całą wnioskowaną kwotę dotacji – 2 671 515 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 2 968 350 zł.

Modelowy projekt będzie polegał na wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego miasta przy wsparciu podmiotów ekonomii społecznej i uczelni jako narzędzia do ożywienia społeczno-gospodarczego rozwoju przedsiębiorczości i turystyki m.in. poprzez rewitalizację historycznej zabudowy miasta i połączeniem jej z odtworzeniem oraz zagospodarowaniem murowanych podziemi.

Celem konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego (gmin posiadających status miasta) w procesie opracowywania programów rewitalizacji i modelowych działań w zakresie rewitalizacji na obszarach miejskich.

 

fot.: UM Hrubieszów

admin_admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe