W Świdniku przesłuchania do konkursu recytatorskiego

  • 23.10.2021, 13:04
  • Źródło: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku
W Świdniku przesłuchania do konkursu recytatorskiego Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku

27 października o 11:00 w Galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku odbędą się przesłuchania XVIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej. Wezmą w nich udział uczniowie świdnickich szkół podstawowych. Laureaci tego etapu wezmą udział w przesłuchaniach kolejnego - etapu powiatowego.

Twórczość literacka i krytyczna Anny Kamieńskiej wywarła ogromny wpływ na polską kulturę literacką. Oceniana obecnie jako "trudna", "niedzisiejsza" rzadko jest wspominana i publikowana. A przecież są to teksty piękne i o dużej wartości, szczególnie dla młodych odbiorców. Zaznajomienie dzieci i młodzieży z twórczością poetki jest celem tego konkursu.

Ważnym zadaniem tegorocznej edycji jest zaangażowanie dzieci i młodzież do uczestnictwa w wydarzeniach pozaszkolnych, kulturalnych.

Źródło: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe