Rusza Polska Liga Zapaśnicza. Tadeusz Michalik jedną z gwiazd turnieju w Lublinie

  • 20.10.2021, 12:43
  • Źródło: biuro prasowe Polska Liga Zapaśnicza
Rusza Polska Liga Zapaśnicza. Tadeusz Michalik jedną z gwiazd turnieju… Polska Liga Zapaśnicza Przemysław Skraba

Tadeusz Michalik, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio, będzie jedną z gwiazd pierwszego turnieju Polskiej Ligi Zapaśniczej, który odbędzie się w czwartek w Lublinie. Liga to pomysł na atrakcyjne rozgrywki dla kibiców w tej dyscyplinie sportu.

Zapasy to jedna z pięciu dyscyplin, w których polscy sportowcy wywalczyli medal olimpijski w trakcie igrzysk w Tokio. Zapaśnicy zresztą nieprzerwanie od 2008 roku przywożą medale z igrzysk olimpijskich.

Do ligowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn – Mazowsze Wrestling Team, MKZ Unia Racibórz, AKS Białogard, Zapasy Rzeszów, Phanters Wrestling Team oraz KS Sobieski Poznań. To w barwach tej drużyny walczyć będzie aktualny brązowy medalista igrzysk olimpijskich, Tadeusz Michalik.

To będzie właściwie mój pierwszy start po igrzyskach olimpijskich, bo po igrzyskach miałem bardzo dużo różnych zobowiązań, a mój kalendarz był niesamowicie napięty. Przyszedł jednak czas, by wrócić na matę, bo nie ukrywam, że już się za tym bardzo stęskniłem. Bardzo cieszę się, że wystartuję w Polskiej Lidze Zapaśniczej, bo to fantastyczny projekt, który ma kapitalne znaczenie dla promocji naszej dyscypliny – mówi Michalik.

Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron bardzo cieszy się ze startu Polskiej Ligi Zapaśniczej.

Liga bez wątpienia jest najciekawszą formą rywalizacji dla kibiców wszelkich dyscyplin sportu. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku sportów walki. W każdym meczu zobaczymy dziewięć walk, po trzy w każdym stylu. Nie mam cienia wątpliwości, że drużynowa rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Zapaśniczej dostarczy naszym odbiorcom wielu fantastycznych emocji i pozwoli promować zapasy – mówi Supron.

Ze względu na panującą pandemię Covid-19, tegoroczna liga odbywać się będzie w formie turniejów. Zawody zostaną rozegrane 21 października w Lublinie w hali im. Zdzisława Niedzieli (Aleje Zygmuntowskie 4). Turniej ligowy rusza od godziny 10. Organizację pierwszego turnieju w Lublinie wspiera województwo lubelskie w ramach promocji gospodarczej województwa.

Jesteśmy dyscypliną, która przez ostatnie dwanaście lat cyklicznie dostarcza medali dla Polski. Zapraszamy kibiców, bo na pewno będzie na co popatrzeć – dodaje Supron. Sponsorem strategicznym Polskiej Ligi Zapaśniczej jest Enea S.A. To nie pierwsza przygoda firmy z polskimi zapasami.

 

Enea wspierała polskich zapaśników w drodze po sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Teraz jesteśmy z nimi podczas rozgrywek ligowych, na których zaprezentują się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kraju. Jako sponsorowi zależy nam, by ta dyscyplina sportu zyskiwała na popularności, rozgrywki ligowe to świetna promocja zapasów. Już dziś mocno trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i czekamy na wyłonienie drużynowego mistrza Polski. Jestem pewna, że czeka nas dużo sportowych emocji i rywalizacja w duchu fair play – mówi Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

W pierwszym turnieju wystąpią zawodniczki i zawodnicy w dziewięciu kategoriach – 53, 62 i 76 kg wśród kobiet, 60, 77 i 97 wśród mężczyzn w stylu klasycznym oraz 65, 86 i 125 kilogramów w styl wolnym.

Źródło: biuro prasowe Polska Liga Zapaśnicza

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe