Jak radzić sobie ze zmęczeniem oczu w trakcie nauki zdalnej i stacjonarnej?

  • 20.10.2021, 11:51 (aktualizacja 20.10.2021, 11:58)
  • Źródło: Sfera Oczu
Jak radzić sobie ze zmęczeniem oczu w trakcie nauki zdalnej i stacjonarnej? Sfera Oczu

 

 

Nowy rok akademicki to nowe wyzwanie dla oczu wszystkich tych, którzy codziennie zmagają się z trudami nauki zarówno zdalnej, jak i stacjonarnej. Wzrok osób uczących się i studiujących jest narażony na nadmierne światło niebieskie emitowane przez ekrany monitorów LCD, tablety, telefony komórkowe. Szkodliwe skutki promieniowania niebieskiego mogą odczuwać nie tylko uczniowie i studenci, lecz także wykładowcy, osoby pracujące w biurze, w korporacji, w banku oraz wszyscy Ci, którzy spędzają powyżej 4 godzin dziennie przed ekranem komputera, szczególnie pracując w trybie zdalnym. Jeśli odczuwasz: 

-zmęczenie oczu,

-częste bóle głowy,

-swędzenie, łzawienie, zaczerwienienie oczu,

 

...to warto się zastanowić nad odpowiednią ochroną okularową. Okulary z filtrem ochronnym czyli tzw. okulary do komputera pomagają w eliminowaniu nadmiernej ilości światła niebieskiego, które może powodować powyższe dolegliwości. Co jeszcze możemy zrobić, aby walczyć ze zmęczeniem oczu? 

Jeśli nie mamy wady wzroku, ale chcemy skutecznie chronić swoje oczy, to okulary do komputera typu “zerówki” są idealnym rozwiązaniem, gdyż nie korygują wadę, ale wciąż spełniają funkcję ochronną. Mieszkańcy Lublina dobrać takie okulary mogą w salonie optycznym Sferaoczu.pl, jak i umówić się na kompleksowe badania wzroku prowadzone przez wykwalifikowanych optometrystów i lekarzy okulistów. A jeśli jesteś studentem, to do końca października można skorzystać z takiego badania za jedyne 5zł bez konieczności zakupu okularów. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup, to dodatkowo otrzymasz rabat 20% na oprawy okularowe.

Źródło: Sfera Oczu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe