Nabór wniosków o stypendia dla twórców i animatorów kultury

  • 19.10.2021, 11:35
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Nabór wniosków o stypendia dla twórców i animatorów kultury archiwum UM Lublin

Trwa nabór wniosków o stypendia na realizację w 2022 r. projektów z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Twórcy i animatorzy kultury mogą się starać o grant w wysokości nawet 10 tys. zł. Termin na składanie wniosków upływa 2 listopada.

–  Jak co roku, zapraszamy ludzi kultury do złożenia wniosków o stypendia na realizację w przyszłym roku swoich autorskich przedsięwzięć. Dzięki środkom z grantów przyznanych w 2021 r. realizowanych jest 57 projektów, z których duża część miała już swój finał. Czekamy jeszcze na premiery spektakli, wystawy malarskie, a za nami między innymi: premiera animacji w technice lalkowej, wystawa fotografii, warsztaty filmowe czy wydanie tomiku wierszy. Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznawane są od 2013 r. i stanowią formę wsparcia dla wielu interesujących oraz oryginalnych działań artystycznych, będących ważną częścią oferty kulturalnej naszego miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

O stypendium może ubiegać się osoba pełnoletnia, która mieszka, pracuje lub uczy się w placówce edukacyjnej na terenie Lublina lub przedmiot jej projektu stypendialnego jest związany z Lublinem. Środki ze stypendium można przeznaczyć na realizację nowego projektu o charakterze artystycznym lub z zakresu upowszechniania kultury. Projekty z zakresu twórczości artystycznej dotyczyć mogą takich dziedzinach sztuki jak: film, literatura, muzyka, sztuki wizualne (w tym m.in.: malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, multimedia, instalacja, intermedia), taniec i teatr. Natomiast projekty dotyczące upowszechniania kultury realizować można w zakresie: animacji kultury, organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacji kulturalnej i artystycznej, wydawnictw kulturalnych, zarządzania kulturą i badań nad kulturą.

Stypendium na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury wynosi od 2 tys. zł do 10 tys. zł brutto.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe