Jak pomóc młodym na rynku pracy?

  • 20.12.2016, 15:43 (aktualizacja 20.12.2016 17:41)
  • red.
Jak pomóc młodym na rynku pracy? www.lfr.lublin.pl
W połowie grudnia w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyła się konferencja upowszechniająca „Rekomendacje dotyczące poprawy sytuacji osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie lubelskim”. To efekt projektu realizowanego przez Lubelską Fundację Rozwoju wraz z około 60 instytucjami działającymi na terenie naszego województwa.

O tym, że sytuacja młodych ludzi na lubelskim rynku pracy jest trudna, nie trzeba nikogo przekonywać. Mimo że po skończonych studiach mogą oni legitymować się gruntowną wiedzą teoretyczną, potencjalni pracodawcy niejednokrotnie wytykają absolwentom uczelni brak wiedzy specjalistycznej, praktycznych umiejętności zawodowych, czy tzw. kompetencji miękkich.

 

Dlatego w czerwcu 2016 roku Lubelska Fundacja Rozwoju zainicjowała powstanie „Lubelskiego partnerstwa na rzecz aktywizacji osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy”. Porozumienie, działające w ramach projektu pod tą samą nazwą i współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, obok LFR (jako Lidera), Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” i Towarzystwa Mediów Lokalnych podpisało ponad 60 podmiotów działających na terenie województwa lubelskiego i podejmujących przedsięwzięcia mające na celu wsparcie młodzieży w podejmowaniu kształcenia, przyuczenia do zawodu, stażu lub zatrudnienia.

 

Głównym celem sygnatariuszy porozumienia było wypracowanie i upowszechnienie zestawu rekomendacji, który będzie wykorzystany przez instytucje rynku pracy przy udzielaniu wsparcia osobom młodym znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie lubelskim. Rekomendacje powstały w oparciu o prace pięciu grup roboczych, które zajmowały się takimi zagadnieniami, jak dostosowanie systemu kształcenia do wymagań rynku pracy, wsparcie w zakładaniu działalności gospodarczej czy możliwości w zakresie uzupełniania i zmiany kwalifikacji po ukończeniu edukacji.

 

Efektem projektu jest 27 konkretnych propozycji działań wypracowanych podczas 25 spotkań grup roboczych, 5 posiedzeń plenarnych Partnerstwa oraz wielu działań konsultacyjnych. – Istotną wartością jest to, że rekomendacje zostały przyjęte w efekcie międzysektorowego konsensusu – zostały omówione, podsumowane oraz zaakceptowane przez organizacje reprezentujące różne sektory: publiczny, pozarządowy, biznes i naukę – podkreślają realizatorzy projektu.

 

„Rekomendacje dotyczące poprawy sytuacji osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie lubelskim” można pobrać klikając na poniższy link. Więcej informacji na temat projektu – na stronie internetowej LFR (www.lfr.lublin.pl).

 

zdjęcia: www.lfr.lublin.pl

red.

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe