PCK rozpoczyna zbiórkę na rzecz migrantów - komunikat

  • 27.09.2021, 13:58 (aktualizacja 27.09.2021, 14:01)
  • Źródło: PCK
PCK rozpoczyna zbiórkę na rzecz migrantów - komunikat PCK

Lubelski Oddział Okręgowy PCK

rozpoczyna

ZBIÓRKĘ NA RZECZ MIGRANTÓW/EK

na granicy polsko-białoruskiej.

 

Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej jest określana jako kryzys humanitarny. Do strefy przygranicznej trafiają osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy, często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia. W związku z powyższym rozpoczynamy zbiórkę najpilniej potrzebnych środków.

 

Co zbieramy?

✔ciepłą odzież w dobrym stanie

✔ubrania dziecięce

✔buty

✔koce, śpiwory

✔środki czystości

✔kosmetyki

✔karimaty

 

Gdzie?

➡️Biuro PCK przy ul. Puchacza 6 w Lublinie

➡️Biuro PCK przy ul. Bursaki 17 w Lublinie

 

Dary można również dostarczyć do oddziałów rejonowych PCK w miastach powiatowych (Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Kraśnik, Lubartów, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość) oraz delegatur LOO PCK (Krasnystaw, Biała Podlaska). Lista oddziałów rejonowych z adresami dostępna jest tutaj: https://pck.lublin.pl/oddzialy/#toggle-id-1

 

Akcja trwa w godzinach pracy biur PCK - 8.oo - 16.oo. Gdy godziny stanowiły barierę prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub na naszym profilu FB.

 

„Niezależnie od okoliczności, jesteśmy w obowiązku nieść pomoc osobom jej potrzebującym. W wyniku trwającego kryzysu umarło już 5 osób. Chcemy zrobić wszystko aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.” – mówi Maciej Budka Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK

 

Zbiórka potrwa do 15.10.2021

 

Zebrane środki będą na bieżąco segregowane i dystrybuowane do organizacji zajmujących się pomocą migrantom/tko na granicy polsko – białoruskiej oraz do ośrodków dla cudzoziemców. Dary będą także dystrybuowane przez pracowników PCK oraz oddziały rejonowe PCK w miejscowościach przy granicy z Białorusią (Radzyń Podlaski, Włodawa, Biała Podlaska). Dołożymy wszelkich starań aby pomoc trafiła bezpośrednio do osób jej potrzebujących.

 

Zachęcamy również do wpłacania darowizn, które będą przeznaczone na zakup wymienionych wyżej środków.

Nr konta do wpłat:

79 1160 2202 0000 0002 4987 5844

Tytuł wpłaty: Na rzecz migrantów

Źródło: PCK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe