Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 19.09.2021, 19:30
  • Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050 biuro senatora Jacka Burego

W środę odbył się I Kongres Rad Dzielnic pn. "Głos dzielnic". Spotkanie było okazją do merytorycznej dyskusji o roli rad dzielnic w Lublinie. Pojawiło się wiele pomysłów, a przedstawiciele poszczególnych rad wskazali problemy z jakimi muszą się mierzyć codziennie w swojej pracy. Wśród nich najmocniej wybrzmiewały dwie kwestie: brak podmiotowości rad i niewystarczające środki w ramach rezerwy celowej, którymi dysponuje każda z nich. Wszyscy zadaliśmy sobie pytanie - czy możemy to zmienić? Pomysłów jak to zrobić jest wiele m.in do rozważenia powinny być takie kwestie jak inicjatywa uchwałodawcza dla rad czy też umocowanie rad dzielnic w procesach decyzyjnych miasta jako obligatoryjnego organu do opiniowania.

To dopiero początek i nie zamierzamy kończyć. Głos dzielnic musi być słyszalny, dlatego przy moim biurze senatorskim powstanie zespół roboczy. Zapraszam do niego wszystkich, którzy chcą wypracować gotowe rozwiązania dla miasta celem których będzie zwiększenie roli rad dzielnic.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych, wierzę, że wspólnie skutecznie uda nam się poprawić funkcjonowanie rad dzielnic w Lublinie.

Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe