Lublin : Nowy plac zabaw na Ponikwodzie

  • 10.09.2021, 13:58
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Lublin : Nowy plac zabaw na Ponikwodzie archiwum UM Lublin

Kolorowe huśtawki i bujaki, wieża ze zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową, karuzela integracyjna i tablice sensoryczne – przy ul. Bluszczowej powstanie nowy ogólnodostępny plac zabaw. Miasto ogłosiło przetarg na jego budowę, czas składania ofert upływa 23 września.

 

– Na Ponikwodzie, dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego powstanie nowe miejsce zabaw. Zgodnie z ideą tego projektu, plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich dzieci, również z niepełnosprawnościami ruchu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju

Teren przeznaczony do zagospodarowania placem zabaw ulokowany jest w okolicy osiedla przy ulicy Bluszczowej 11. Na plac będzie prowadzić chodnik z kostki betonowej o łącznej długości 110 m wraz z podjazdem dla wózków. Nawierzchnię samego placu będzie stanowiła gumowa mata przerostowa o pow. 184 m2, która jest idealnym rozwiązaniem pod tego typu miejsca – bezpiecznym, ekonomicznym oraz ekologicznym, gdyż z czasem zarasta trawą. Pod samymi urządzeniami zabawowymi zostanie wysypany piasek.

Na plac zabaw przy ul. Bluszczowej trafi 9 urządzeń zabawowych: piaskownica, zabawowy zestaw w formie zadaszonej wieży z tunelami i pomostami, dwie huśtawki (podwójna i bocianie gniazdo), cztery wesołe bujaki oraz zestaw trzech paneli edukacyjnych, w tym z liczydłem i tablicą do rysowania. Na placu znajdzie się również specjalna karuzela integracyjna umożliwiająca wjazd dziecka na wózku. Dodatkowo karuzela wyposażona będzie w dwie ławeczki dla dzieci poruszających się samodzielnie, aby wspólna zabawa mogła integrować.

Plac zostanie ogrodzony metalowymi panelami z dwiema furtkami oraz wyposażony w ławki parkowe, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną. Wyłoniony w przetargu Wykonawca będzie miał dwa miesiące na zbudowanie placu.

Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem oraz nawierzchnią bezpieczną to projekt VII Budżetu Obywatelskiego „Bajkowy plac zabaw na Ponikwodzie". Na projekt zagłosowały 803 osoby.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe