Tysiące paczek z Polski dla rodaków na Wschodzie

  • 13.12.2016, 14:24
  • red.
Tysiące paczek z Polski dla rodaków na Wschodzie https://www.facebook.com/polacyrodakom
Tysiące biało-czerwonych paczek z województwa lubelskiego trafi przed świętami do Polaków na Ukrainie i Białorusi. To kolejny rekord organizowanej od kilkunastu lat akcji Polacy-Rodakom.

Akcję Polacy-Rodakom, mającą na celu wspieranie naszych rodaków mieszkających za wschodnią granicą, przed kilkunastu laty zainicjował senator Stanisław Gogacz. – Przygotowywanie biało-czerwonych świąteczno-noworocznych paczek rozpoczęliśmy 17 lat temu od 200 paczek – wspomina senator. W tym roku z samego Lublina na Ukrainę i Białoruś wyjechało 4 tys. paczek, a akcja dawno przekroczyła granice naszego województwa.

 

Dary – głównie produkty spożywcze, ale także książki i zabawki – docierają dziś z całego kraju, a do akcji coraz chętniej przyłączają się duże firmy. Ideą pomysłodawców jest nie tylko pomoc materialna, ale również wsparcie duchowe, dlatego obdarowani w swoich paczkach znajdą także opłatki i listy od darczyńców.

 

Paczki z trafią na Ukrainę do obwodów: lwowskiego, łuckiego, odeskiego i winnickiego oraz w okolice Mińska, Grodna i Brześcia na Białorusi. Prezent na święta dostanie także kilka polskich rodzin mieszkających na Syberii.

 

Organizatorzy już przygotowują się do kolejnej edycji. Artur Kwapiński, prezes stowarzyszenia Przeszłość – Przyszłości i szef sztabu akcji Polacy-Rodakom w powiecie puławskim ma nadzieję, że w przyszłości nasi rodacy na Wschodzie będą otrzymywać paczki z Polski nawet kilka razy w roku.

 

zdjęcia: https://www.facebook.com/polacyrodakom

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe