Ruszają „Piłkarskie Turnieje Wolności”

  • 08.09.2021, 12:09
  • Źródło: Biuro Prasowe Piłkarskie Turnieje Wolności
 Ruszają „Piłkarskie Turnieje Wolności” Paweł Skraba

Sześć turniejów eliminacyjnych, a później wielki finał w Chełmie – piłkarska jesień na Lubelszczyźnie i Mazowszu dla młodych adeptów futbolu zapowiada się bardzo interesująco. We wrześniu ruszy kolejny cykl „Piłkarskich Turniejów Wolności”.

W turniejach mogą zagrać dzieci z kategorii wiekowej U-11. Do każdego turnieju eliminacyjnego może zgłosić się szesnaście drużyn.

Szacujemy, że turniejach udział weźmie blisko osiemset dzieciaków. Dla każdego zawodnika przewidzieliśmy bogaty pakiet startowy. Mecze będą trwały dwadzieścia minut i będą prowadzone przez licencjonowanych sędziów, a wszyscy uczestnicy turniejów otrzymają upominki. Z kolei drużyny, które znajdą się na podium każdego turnieju eliminacyjnego dostaną medale, puchary i nagrody, a także wywalczą sobie prawo gry w wielkim finale – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, które jest organizatorem cyklu.

Pięć turniejów eliminacyjnych odbędzie się na terenie województwa lubelskiego – 18 września w Tomaszowie Lubelskim, dzień później w Hrubieszowie, 25 września w Tarnogrodzie, 26 września w Krasnymstawie i 1 października w Biłgoraju – a szósty, 3 października, w Warszawie. Najlepsze drużyny wrócą na Lubelszczyznę 9 października, gdy w Chełmie odbędzie się turniej finałowy.

Podczas każdego turnieju odbędzie się panel historyczny, w czasie którego dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność Polski. Nie zabraknie też animacji sportowych i innych atrakcji, które będą wypełniać dzieciom czas wolny między meczami. Pokazy piłkarskiego freestyle’u prezentować będzie najpopularniejszy polski „tiktoker” piłkarski Łukasz Chwieduk – dodaje Stęszewski,

Impreza jest dedykowana dziewczynkom i chłopcom z województwa lubelskiego. Cykl turniejów jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat nad nią objął marszałek województwa lubelskiego i Lubelski Związek Piłki Nożnej. Zgłoszenia do udziału w turniejach przyjmowane są do dnia poprzedzającego każdy turniej do godz. 16 drogą elektroniczną pod adresem mailowym: [email protected] Warto się spieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia są umieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia.

Źródło: Biuro Prasowe Piłkarskie Turnieje Wolności

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe