Na ryby? Do Dworu Anna!

  • 08.12.2016, 11:01 (aktualizacja 08.12.2016, 20:11)
  • jog
Na ryby? Do Dworu Anna! Dwór Anna
Już po raz trzynasty miłośnicy ryb spotkali się na Ogólnopolskich Dożynkach Rybackich w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich. Serca jurorów podbiły tym razem tarta rybna z Pszczelej Woli oraz karp i sandacz.

Na stołach jak co roku pyszniły się ryby pod każdą postacią: faszerowane, smażone, wędzone, zupy rybne i pierogi z rybami, a nawet desery. Nie zbrakło też śledzi podanych na kilkanaście sposobów. W tegorocznych dożynkach wzięło udział 21 wystawców, którzy przygotowali aż 35 dań z ryb słodkowodnych.

 

Wszystkie dania prezentowały się wspaniale i tak też smakowały Na szczęście tym razem uczestnicy konkursu przygotowali mniejsze porcje, nie musieliśmy zdobywać się więc na wielkie wyrzeczenia – zapewnia Jolanta M. Kozak, naczelna „Panoramy” i jedna z jurorek oceniających tegoroczne specjały. Wraz z nią tego zadania podjęli się: wicemarszałek województwa lubelskiego Grzegorz Kapusta, dziennikarka i prezenterka Zofia Czernicka, prezes Radia Lublin Mariusz Deckert, wiceprezes Związku Producentów Ryb Lech Staniszewski, dr Jan Żelazny z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, redaktor naczelny „Przeglądu Rybackiego” Wojciech Andrzejewski, Jan Danilczuk, konsul honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Lublinie, medalista Mistrzostw Świata i Europy w boksie Grzegorz Skrzecz oraz Jacek Fafiński, wicemistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z Atlanty.

 

Wiadomo: rybka lubi pływać, dlatego uczcie towarzyszyła degustacja własnoręcznie wykonanych nalewek. A jak wyglądały wyniki w poszczególnych kategoriach?

 

W kategorii „restauracje” pierwsze miejsce zajął filet z sandacza w pistacjach i boczku restauracji Zaścianek. Na drugiej pozycji uplasował się tort z karpia z Dworu Mościbrody, a na trzeciej – pasztet z pstrąga hotelu Biesiada w Bogucinie.

 

W kategorii „szkoły i koła gospodyń wiejskich” laureatem pierwszego miejsca została tarta rybna Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli. Drugie miejsce zdobył pasztet z karpia ze szpinakiem KGW w Moszczance za, a trzecie – pyzy z nadzieniem z karpia w sosie grzybowym, przygotowane przez KGW Sobole.

 

Wśród gospodarstw rybackich na najwyższy stopień podium wspięło się GR Grabowce Dolne ze swoim karpiem wędzonym na drzewie owocowym. Druga nagroda, za żurek na wędzonym sumie, trafiła do Bełżca, a trzecią zdobył kawior Antonius z polskich jesiotrów będący dziełem Gospodarstwa Rybackiego Gosławice.

 

W poszczególnych kategoriach wyróżniono również: pstrąga w galarecie Hotelu Huzar, sakiewki rybne z bulionem z ryb Grupy Teatralnej „Ogniwo” w Samoklęskach oraz pstrąga marynowanego z Pustelni Gospodarstwa Rybackiego Pstrąg Pustelnia.

 

Podczas dożynek odbyła się zbiórka na rzecz wsparcia Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Lublinie.

 

zdjęcia: Dwór Anna

jog

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe