Lublin: sportowy budżet obywatelski

  • 7.12.2016, 14:25 (aktualizacja 07.12.2016 15:36)
  • red.
Lublin: sportowy budżet obywatelski publicdomainpictures.net
Wygląda na to, że w 2017 roku lublinianie będą jeszcze bardziej aktywni niż zwykle. Znamy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wśród 23 projektów, które dzięki głosom mieszkańców Lublina zostaną zrealizowane, prym wiodą te związane ze sportem i rekreacją.

Mieszkańcy zdecydowali, na co zostanie przeznaczonych 15 mln zł w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu, które odbyło się na początku października, wybrali 17 „małych” i 6 „dużych” projektów.

 

To była kolejna rekordowa edycja lubelskiego BO. W głosowaniu tradycyjnym i przez internet wzięło udział ponad 73 tys. mieszkańców Lublina, którzy wybierali spośród 149 projektów. Najbardziej popularny „mały” projekt, M-76 „Aktywny Lublin”, uzyskał 6362 głosów. Wśród projektów „dużych” na pierwszym miejscu na liście znalazł się projekt D-40 „Rewitalizacja ul. Różanej” – na ten projekt zagłosowało 6106 osób.

 

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 mln zł. Z tej puli 8 mln zł trafi na projekty małe, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł. Reszta kwoty, tj. 7 mln zł, pokryje koszt realizacji projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,2 mln zł.

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe