Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 08.08.2021, 17:41
  • Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050 biuro senatora Jacka Burego

Dobra praca powinna być dobrze wynagradzana!

Jestem za podwyżkami dla fachowców pełniących funkcje publiczne bo choć sam nie pobieram uposażenia uważam, że powinniśmy zadbać o profesjonalizm i transparentność. PiS zniszczył służbę cywilną. Uposażenia i system ich rewaloryzacji powinien być poprzedzony dyskusją o efektywności tych podwyżek. Nie do przyjęcia jest sytuacja, w której aby uniknąć kontrowersji związanej z głosowaniem podwyżek wykorzystuje się „trik" i rękami Prezydenta wykonuje ruch, dzięki któremu posłowie czy ministrowie zaczną zarabiać więcej. To jest hucpa, a nie poważna debata. To kompletne pominięcie opinii podatników, którzy są płatnikami na rzecz państwa i polityków.

Instytut Strategie 2050 przygotował taką propozycję: podwyżki dla posłów, ministrów, prezydenta powinny wiązać się też ze wzrostem płac dla wszystkich urzędników. Niedopuszczalna jest sytuacja, gdy władza daje sobie więcej pieniędzy, a pensje w Służbie Cywilnej są zamrożone. Postulujemy też zakończyć patologię jaką jest obsadzanie SSP politykami, jako nagrodę lub rekompensatę - chcemy wprowadzenia ustawowego okresu karencji, który uniemożliwi bezpośredni transfer z polityki do państwowego biznesu.

Zdaje sobie sprawę, że trzeba też rozmawiać o zmianach w wynagrodzeniach dla samorządowców, dlatego w Senacie odbywają się pracę nad ustawą która reguluje tę kwestię. Jednak wszystko wskazuje na to, że PiS nie będzie chciał pracować nad tymi rozwiązaniami.

Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe