Mikołaje na motorach zawiozą paczki dzieciom

  • 05.12.2016, 14:01 (aktualizacja 05.12.2016, 14:08)
  • red.
Mikołaje na motorach zawiozą paczki dzieciom mat. organizatorów
W niedzielę przed szpitalem dziecięcym przy ul. Chodźki w Lublinie będzie naprawdę głośno. Do jego małych pacjentów zajadą dziesiątki Mikołajów dosiadających motocykli zamiast reniferów. Akcja MotoMikołajki organizowana jest od 2008 r.

Impreza odbędzie się 11 grudnia. – Spotykamy sie w samo południe na Placu Zamkowym, skąd o 12.30 wyruszy parada motocyklowa ulicami Lublina,której metą jest szpital przy ul. Chodźki w Lublinie. Wszyscy uczestnicy są oczywiście ubrani w stroje Mikołaja! – przypomina Joanna Stępień, współorganizatorka wydarzenia.

 

Główna część imprezy odbędzie się w Auli szpitala. Podczas spotkania z Mikołajami jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach, animacjach, zabawach i wielu innych atrakcjach dla dzieci i rodziców. Jury składające się z małych pacjentów wybierze Miss i Mistera MotoMikołajek oraz najciekawiej przystrojony motocykl. Oczywiście będą również prezenty, a do tych dzieci, które nie mogą opuszczać swoich oddziałów, Mikołaje osobiście zaniosą paczki.

 

To już dziewiąta edycja akcji. Pomysłodawcami imprezy są oczywiście motocykliści z Lubelszczyzny. – Łączymy pasję do motocykli z tym, co może sprawić radość innym, czyli z niesieniem pomocy – wyjaśnia Joanna Stępień. – MotoMikołajki dedykujemy małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Uśmiech dzieci pozytywnie „ładuje nasze akumulatory”, a one mają choć chwile na to, by zapomnieć o chorobie czy innych problemach.

 

zdjęcia: mat. organizatorów

red.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe