Nowe mieszkania TBS w dzielnicy Bronowice

  • 24.07.2021, 07:22
  • Jolanta Kozak
Nowe mieszkania TBS w dzielnicy Bronowice archiwum UM Lublin

Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań w nowo wybudowanych blokach w dzielnicy Bronowice. W ramach inwestycji TBS „Nowy Dom", przy ul. Składowej w dwóch budynkach powstały 84 lokale mieszkalne. Blisko połowa z nich zostanie przekazana na rzecz osób oczekujących na lokale komunalne. Inwestycję zrealizowano przy kredytowaniu Banku Gospodarstwa Krajowego, a jej koszt to ponad 17 mln zł.

 

– Zakończyliśmy kolejną inwestycję mieszkaniową na terenie miasta w ramach budownictwa społecznego i oddajemy do użytkowania nowe lokale. Zastosowane nowoczesne rozwiązania zapewniają wyższy komfort użytkowania oraz racjonalne koszty utrzymania. To mieszkania gotowe do zasiedlenia. Część z nich oferujemy mieszkańcom jako mieszkania komunalne. Przyszli lokatorzy będą kierowani do nich przez Wydział Spraw Mieszkaniowych z listy oczekujących lub z zamian lokali komunalnych. Formuła budownictwa społecznego pozwala na zapewnienie mieszkań dla średniozamożnych osób, które są w stanie ponieść koszt czynszu za lokal mieszkalny, a nie posiadają wystarczających środków, aby nabyć samodzielnie mieszkanie na rynku komercyjnym. Dlatego prowadzimy działania w celu pozyskania kolejnych gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Powstałe dwa nowe bloki mieszkalne to pierwszy etap dużego planu inwestycyjnego w zakresie budowy mieszkań komunalnych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.  

 

Oddano do użytku dwa budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z infrastrukturą techniczną. Budynek pod adresem ul. Składowa 24 posiada 44 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej blisko 1,8 tys. m2. Natomiast budynek przy Składowej 26 to 40 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. m2. W obu budynkach znajdują się 62 mieszkania dwupokojowe o powierzchni około 44 m2 oraz 22 mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 32 m2 każde. Zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania techniczne. Energia cieplna pochodzi z kotłowni gazowej, ciepła woda dostarczona jest poprzez lokalowe stacje wymiennikowe w tzw. logotermach. W pomieszczeniach zastosowano także wentylację mechaniczną i automatyczną regulację temperatury. Ponadto każde mieszkanie wyposażone jest w wodomierz i ciepłomierz. Zadbano również o otoczenie oddawanego do użytkowania kompleksu obiektów, poprzez nowe nasadzenia zieleni.

Jolanta Kozak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe