Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 24.07.2021, 06:55
  • Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050 biuro senatora Jacka Burego

W tym tygodniu na posiedzeniu Senatu, po wielu próbach w końcu udało się wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Został nim prof. Marcin Wiącek, tym samym zastąpił wybitnego profesora Adama Bodnara, który stał na straży praw człowieka i nie bał się stawać naprzeciw władzy. Dziękujemy!

Senat wybrał również Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – został nim dr Karol Nawrocki. Nie ukrywam, że byłem przeciwko tej kandydaturze. Mam jednak nadzieję, że nowy prezes IPN będzie rzetelnie wypełniał swoje obowiązki.

Nowemu RPO i prezesowi IPN życzę wytrwałości na objętym stanowisku. Życzę abyście kierowali się wyłącznie dobrem obywateli i nigdy nie ulegli rozkazom władzy.

 

Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe