Lubartowskie lamparty

  • 01.12.2016, 11:28 (aktualizacja 01.12.2016, 12:49)
  • red.
Lubartowskie lamparty Starostwo Powiatowe w Lubartowie
Znamy laureatów tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy” o nagrodę starosty lubartowskiego. Statuetka Złotego Lamparta trafiła do spółki Stella Pack, dziewięć innych firm startujących w konkursie otrzymało wyróżnienia.

Witając gości i przedsiębiorców, gospodarz uroczystości starosta Fryderyk Puła jeszcze raz zaznaczył, jak ważny dla rozwoju regionu jest lokalny biznes. Zdobywca statuetki Złotego Lamparta to jeden z największych producentów worków na śmieci oraz niechemicznych środków czystości w Europie. Stella Pack zatrudnia obecnie ponad 750 osób. W Lubartowie ma swoją siedzibę i aż dwa z siedmiu zakładów. Firma wspiera też wiele inicjatyw lokalnych, szczególnie jeśli ich celem jest integracja i niesienie pomocy najuboższym oraz najmłodszym.

 

Niemałymi osiągnięciami oraz wkładem w rozwój gospodarczy i promocję powiatu lubartowskiego może pochwalić się także dziewięć wyróżnionych firm. Są to: LCM sp. z o.o., DeKaL sp. z o.o., F.H.U. NAVIGATOR Bożena Reszka, Fundacja Laboratorium Turystyki, Usługi Transportowe Przewóz Osób Jerzy Kostrzewa, Park Dźwiękowy we wsi Dąbrówka Magdalena i Robert Niedziałek, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie, Usługi Transportowe i Handel – Jan Sienkiewicz oraz Wielobranżowy „Super Market” Janusz Nakonieczny.

 

Jestem dumny z tego, że znaleźliśmy się elitarnym w gronie firm nie tylko prężnie rozwijających się, ale również mających znaczący wkład w rozwój lokalnej gospodarki – mówi z uznaniem o „rywalach” Sylwester Dudzik, prezes LCM sp. z o.o., jednej z wyróżnionych firm. – Ważne, żeby promować lokalny patriotyzm gospodarczy, bo nie tylko buduje on poczucie wspólnoty, ale także dobrobyt całej społeczności. Pracownicy naszej firmy to w większości mieszkańcy Lubartowa lub bliskich okolic. LCM zatrudnia obecnie niemal 80 osób, a wielkość zatrudnienia stale wzrasta. Każdy z pracowników ma możliwość rozwoju, szkoleń i poszerzenia wiedzy. Firma działa na terenie powiatu lubartowskiego, ale także całej Polski i Europy, a w tym roku była nominowana do tytułu Luksusowej Marki Roku. Chętnie angażuje się również w działalność kulturalną i społeczną oraz charytatywną.

 

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy gali finałowej mogli dowiedzieć się od psychologa, jak porozumieć się w biznesie i obejrzeć znakomity występ Męskiej Okazjonalnej Grupy Wokalnej „Chórtownia”, działającej przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie. Organizatorzy już zapraszają do udziału w jubileuszowej edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”.

 

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lubartowie

 

Oglądaj: „Międzypokoleniowa współpraca ma w biznesie ogromne znacznie” – Sylwester Dudzik, właściciel firmy LCM i Dominik Polak, właściciel firmy POL-MAK w Lubelska Cafe (Lubelska TV)

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe