Włodawski poeta doceniony

  • 01.07.2021, 12:44 (aktualizacja 01.07.2021, 12:49)
  • Źródło: UM Włodawa
 Włodawski poeta doceniony UM WłodawaWłodawski poeta, prozaik, eseista, regionalista i redaktor naczelny kwartalnika społeczno-kulturalnego „Wschód”  Aldon Dzięcioł został członkiem  Związku Literatów Polskich. W trakcie spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie gratulacje  Aldonowi Dzięciołowi złożył Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

- Z dużą satysfakcją przyjąłem informację, iż Związek docenił  Pana imponujący dorobek. Fakt ten jest również wyróżnieniem dla całej społeczności poetów i ludzi pióra tworzących w naszym mieście. Członkostwo w Związku Literatów Polskich jest uhonorowaniem  Pana ponad trzydziestoletniej pracy twórczej. Jest to wydarzenie wyjątkowe, które zapisze się złotymi zgłoskami na kartach historii naszego miasta.  W imieniu swoim oraz mieszkańców Włodawy serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów na niwie literackiej. Jestem przekonany, że ta nobilitacja będzie impulsem do dalszego rozwoju środowiska literackiego naszej lokalnej społeczności – mówił Wiesław Muszyński.

Związek Literatów Polskich to stowarzyszenie twórcze mające na celu ochronę moralnych i materialnych interesów pisarzy oraz udział w kształtowaniu kultury narodowej.  Związek został założony w 1920 w Warszawie z inicjatywy S. Żeromskiego. Związek prowadzi działalność wydawniczą, organizuje m.in. cykliczne imprezy literackie, promocje książek, sesje, jubileusze.
 

Źródło: UM Włodawa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe