Dyplom magisterski odebrał w wieku 91 lat

  • 30.06.2021, 09:44
  • Źródło: rzecznik prasowy KUL
Dyplom magisterski odebrał w wieku 91 lat archiwum KUL

Na Wydziale Nauk Społecznych KUL odbyło się wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym oraz doktorom. Dyplom magisterski, po trzydziestu sześciu latach od ukończenia studiów, odebrał  Władysław Zieliński, który w tym roku skończył 91 lat.

Na KUL trwają uroczyste absolutoria dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich oraz promocje doktorskie. Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL, wręczył dyplomy 5 doktorom habilitowanym, wśród których znalazło się dwóch pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych KUL - dr hab. Monika Adamczyk oraz ks. dr hab. Maciej Hułas.
Podczas uroczystości dyplomy doktorskie otrzymało 24 osoby. Stopnie zostały nadane przez Rady Instytutów trzech dyscyplin: pedagogiki (9 doktorów), psychologii (11 osób) oraz nauk socjologicznych (4 osoby).

– Obierzcie kurs na wartości. Niech one staną się drogowskazem – podkreśliła prorektor s. dr hab. Beata Zarzycka, prof. KUL. Wyraziła ona również uznanie dla promotorów. – To dzięki Państwa pracy nasz uniwersytet ma szansę zyskać miano uczelni badawczej.
Gościem specjalnym uroczystości był  Władysław Zieliński, który w tych wyjątkowych okolicznościach odebrał dyplom ukończenia studiów magisterskich, na dawnym Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej. Przyjechał na uroczystości z Warszawy.

– Pracę obroniłem w 1986 roku, ale z okresem studiów związane były różne perypetie. Przede wszystkim studiowanie utrudniała sytuacja polityczna w Polsce. Dziś, z dumą mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że skończyłem KUL – mówił W. Zieliński.

 

Źródło: rzecznik prasowy KUL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe