O innowacjach w praktyce po raz trzeci

  • 23.11.2016, 14:53
  • Admin Admin
O innowacjach w praktyce po raz trzeci pixabay.com
Prezentacje, wystawa oraz warsztaty czekają na uczestników III ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Innowacje w praktyce”, która odbędzie się 24-25 listopada 2016 r. w godz. 9.30-16.00 w salach wykładowych Areny Lublin. Jej organizatorami są: Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie, lubelskie uczelnie oraz Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych.

Spotkanie adresowane jest do naukowców, studentów i doktorantów, którzy mają możliwość zaprezentowania swojego dorobku naukowego na ogólnopolskim forum, a także nawiązania kontaktów z przedstawicielami wiodących firm krajowych i zagranicznych.

 

Główne cele konferencji to prezentacja innowacyjnych rozwiązań z obszaru medycyny, techniki
i rolnictwa, pokazanie dobrych praktyk współpracy nauki i biznesu oraz omówienie ścieżek transferu wiedzy z uczelni do przedsiębiorstw.

 

Najważniejszym punktem programu jest blok panelowych spotkań dyskusyjnych. Tematy poruszane na tych spotkaniach dotyczyć będą: technologii materiałowych oraz innowacji w technice i medycynie (nowych technologii, urządzeń i wyrobów medycznych).

 

Organizatorzy przygotowują również wystawę.  Obejmuje ona prezentację innowacyjnych urządzeń badawczo-pomiarowych i nowych technologii z zakresu szeroko rozumianej techniki, w szczególności mechatroniki, medycyny, rehabilitacji, farmacji oraz biotechnologii  mówi prof. Tomasz Klepka, organizator konferencji, pracownik naukowy Wydziału Mechanicznego PL.

 

Dopełnieniem konferencji są warsztaty. Organizatorzy proponują udział w rekonstrukcji wypadku drogowego, warsztatach z komunikacji i kreacji wizerunku w sieci czy design thinking. Ciekawą ofertą są szkolenia z nowoczesnych metod treningu sportowego, którym towarzyszy pokaz sprzętu do poprawy efektywności treningu i rehabilitacji.

 

Dla osób odwiedzających (bez świadczeń i certyfikatów) wstęp jest bezpłatny.

 

źródło: Politechnika Lubelska

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe