Uczniowski chór zadebiutuje w grudniu

  • 21.11.2016, 14:41 (aktualizacja 12.12.2016 13:20)
  • red.
Uczniowski chór zadebiutuje w grudniu www.facebook.com/Młodzieżowy-Chór-Musica-dal-vivo-617843035041028
Już w środę 14 grudnia w Gimnazjum nr 18 koncert kolęd „Jezus Malusieńki”. Tak świątecznie przed publicznością zadebiutuje Amatorski Młodzieżowy Chór „Musica dal vivo”, działający pod patronatem Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Lublinie.

W repertuarze koncertu zatytułowanego „Jezus Malusieńki” znajdą się oczywiście utwory związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, m.in. „Złota Jerozolima”, „W Betlejem przy drodze”, „Gore gwiazda Jezusowi” i autorski miks kolęd zaaranżowany przez uczniów i ich opiekunów. Młodziutkim wokalistom będzie towarzyszył kwartet smyczkowy.

 

Amatorski Młodzieżowy Chór „Musica dal vivo” działa przy Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Lublinie od września tego roku. Prezesem chóru jest Katarzyna Nowicka, na co dzień oboistka Teatru Muzycznego w Lublinie. Pani prezes jest też drugim dyrygentem zespołu „Musica dal vivo”. Pierwszym dyrygentem jest bowiem uczeń LO im. Mieszka I, szesnastolatek Filip Uniłowski, który swoją muzyczną edukację rozpoczynał w Społecznej Szkole Muzycznej w Bełżycach.

 

„Jesteśmy młodymi ludźmi z pasją do muzyki” – przedstawiają się muzycy na facebooku. I właśnie dzielenie się tą pasją oraz kształtowanie zmysłu artystycznego wśród młodzieży jest najważniejszym celem, jaki przyświecał założycielom zespołu. Chór skupia rozśpiewaną młodzież z całego województwa lubelskiego. – Każdy potrafi śpiewać, trzeba to tylko z niego wydobyć – przekonuje Anna Węgrowska, mama śpiewającej w chórze Wiktorii i współorganizatorka grudniowego koncertu. – Żeby zostać członkiem chóru „Musica dal vivo”, nie trzeba być uczniem naszej szkoły. Zapraszamy każdego, kto chciałby zanurzyć się w świat dźwięków i przeżyć wspaniałą przygodę.

 

Koncert „Jezus Malusieńki” odbędzie się 14 grudnia (w środę) o godzinie 16 w Gimnazjum nr 18 w Lublinie (al. Jana Długosza 8). wstęp jest wolny. A wkrótce potem zapewne rozpoczną się próby do kolejnego, tym razem karnawałowego występu. – Z repertuarem już zdecydowanie rozrywkowym, bo nasz chór potrafi zaśpiewać wszystko – uchyla rąbka tajemnicy Anna Węgrowska.

 

Na zdjęciu: rozpoczęcie roku chóralnego 2016/2017 w Młodzieżowym Chórze „Musica dal vivo”; dyrygent Filip Uniłowski wita się ze swoim zespołem; fot.: www.facebook.com/Młodzieżowy-Chór-Musica-dal-vivo-617843035041028

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piast
Piast 25.11.2016, 16:45
Życzymy powodzenia!
fan
fan 23.11.2016, 13:58
Super wiadomość, trzymamy kciuki!

Pozostałe