Kamil Lewandowski nowym wójtem gminy Puławy

  • 21.06.2021, 12:35
  • Źródło: redakcja
Kamil Lewandowski nowym wójtem gminy Puławy Kamil Lewandowski - kandydat na wójta Gminy Puławy Facebook

 Pełniący do tej pory obowiązki wójta gminy Puławy Kamil Lewandowski w przedterminowych wyborach, które odbyły się 20 czerwca, uzyskał prawie 53% głosów, czyli 1546 z 2926 ważnych głosów.  

Frekwencja wyborcza podczas niedzielnego głosowania wyniosła 29,88%. Przedterminowe wybory odbyły się w związku z wygaszeniem mandatu wójta Krzysztofa Brzezińskiego, którego w marcu sąd uznał winnym niedopełnienia obowiązków podczas powodzi w maju 2014  roku.

:

W niedzielnych wyborach o głosy mieszkańców gminy Puławy walczyło czterech kandydatów:  Małgorzata Piwowarek (z komitetu „Sprawiedliwie w przyszłość”), Renata Molenda (komitet „Razem dla gminy Puławy”), Marzanna Kamola (komitet „Dwa Brzegi-Wspólna Sprawa”) oraz Kamil Lewandowski (komitet „Zgodnie nad Wisłą”), popierany przez PiS. 

Kamil Lewandowski w kampanii wyborczej zapowiadał m.in. poprawę jakości funkcjonowania urzędu oraz inwestycje drogowe. Do końca obecnej kadencji samorządu po9zostały jeszcze 2 lata.

Źródło: redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe