Chatka Żaka powołuje Lubelską Przestrzeń Kultury Studenckiej!

  • 21.06.2021, 11:19
  • Źródło: Chatka Żaka
Chatka Żaka powołuje Lubelską Przestrzeń Kultury Studenckiej! archiwum Chatka Żaka

 

Lubelska Przestrzeń Kultury Studenckiej czyli Lubelski PKS to projekt, do którego chcemy zaprosić każdego lubelskiego studenta i dać mu przestrzeń do wspólnego działania we wszystkich możliwych formach kulturalnej aktywności.

Integracja, wymiana doświadczeń, rozwój kompetencji społecznych, edukacja pozaformalna, animacja, obecność w kulturze studenckiej, rozwijanie talentów, sieciowanie, rozwój osobisty to tylko niektóre spośród procesów, jakie chcemy rozwijać wśród studentów lubelskich uczelni w ramach projektu LUBELSKI PKS.

- Lubelscy studenci już niejednokrotnie udowodnili nam jak ważne jest dla nich uczestnictwo w kulturze, zarówno z perspektywy widza jak i twórcy. Chcemy, by w ramach projektu Lubelski PKS, każdy ze studentów mógł zaproponować swoją autorską formę działalności w Chatce Żaka i realizować projekty pod okiem doświadczonych artystów i animatorów kultury. Wierzymy, że dzięki Waszej kreatywności kultura studencka rozkwitnie na nowo! – mówi Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

W ramach projektu Lubelski PKS planowany jest coroczny otwarty nabór projektów studenckich na zasadzie konkursu. Najlepszym z nich zostanie przyznany budżet, przydzielony opiekun, a wszystko zostanie zrealizowane w ACKiM UMCS Chatka Żaka. Poza tym w ramach projektu będą odbywać się regularne spotkania, podczas których będziemy proponować spotkania z ciekawymi ludźmi, przestrzeń do integracji przy planszówkach czy warsztaty z kołami naukowymi.

Akt kooperacji oficjalnie powołujący Lubelski PKS został podpisany 17 czerwca w ACKiM UMCS Chatka Żaka, przez reprezentantów lubelskich uczelni wyższych i Miasta Lublin.
 

- Bardzo się cieszę z rozpoczętej współpracy z lubelskimi uczelniami wyższymi i Miastem Lublin w ramach Lubelskiej Przestrzeni Kultury Studenckiej. Wszystkie jednostki mają swój ogromny wkład w rozwój kultury w Lublinie szczególnie wśród młodych ludzi, dlatego jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca jedynie spotęguje działania i każdy student szukający przestrzeni dla swojej twórczości znajdzie zarówno miejsce jak i odpowiednie wsparcie. – dodaje JM Rektor UMCS Prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Źródło: Chatka Żaka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe