Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 21.06.2021, 11:10
  • Źródło: biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

W ubiegłym  tygodniu mieliśmy posiedzenie Senatu, na którym poruszyliśmy wiele ważnych punktów m.in. podjęliśmy uchwały - w sprawie uczczenia 65. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56, w sprawie upamiętnienia 45. rocznicy wydarzeń Czerwca ’76 oraz w sprawie upamiętnienia ofiar wywózek na Syberię w 80. rocznice IV deportacji.
Poza uchwałami pochyliliśmy się nad projektami ustaw - jednym z nich był projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Projekt ten zakłada, że minister edukacji będzie mógł ustanawiać samodzielnie programy i przedsięwzięcia, finansować je bez konsultacji z innymi podmiotami i ekspertami oraz nawet rozliczenie tych projektów będzie w gestii ministra. Przykładowo - jeśli Minister Czarnek zechce zrobić konkurs plastyczny na interpretację hasła „Czarnek Królem Polski” to będzie mógł to zrobić z publicznych pieniędzy, z kwoty 150 mln złotych.
Senacka komisja odrzuciła projekt, który byłby kolejnym skokiem na publiczną kasę. Naszą kasę.”

Redakcja www.panoramalubelska.pl : Zachęcamy parlamentarzystów innych opcji do nadsyłania swoich komentarzy na adres [email protected]

Źródło: biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe