Koncert CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA!

  • 15.06.2021, 08:49
  • Źródło: Chatka Żaka
Koncert CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA! Karol Samborski


Chatka Żaka przechodzi reaktywację w pełnym tego słowa znaczeniu. 10 czerwca odbył się zamknięty koncert przedstawiający środowisku kultury nowo wyremontowaną Chatkę Żaka z nowymi liniami programowymi.
Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie zagrali swój premierowy koncert na deskach Sali Widowiskowej w Chatce Żaka! Jest to orkiestra, która powstała w marcu tego roku i działa pod batutą jej założyciela dra hab. Tomasza Momota, kuratora linii DŹWIĘK w Chatce Żaka, znanego między innymi ze współpracy z takimi twórcami jak Beata Kozidrak, Paweł Kukiz czy Kayah.


Bardzo się cieszę, że udało mi się założyć orkiestrę Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie. Nabór do zespołu przeprowadziłem z pomocą Natalią Wilk w marcu, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, że zgłosiło się ponad 60 uczniów i studentów z lubelskich szkół i uczelni! Część z nich miała okazję zagrać koncert „CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA”. Jestem dumny, że udało nam się wspólnie z Orkiestrą w ciągu zaledwie dwóch miesięcy przygotować tak wspaniałe wydarzenie. – mówi dr hab. Tomasz Momot, kurator linii DŹWIĘK w Chatce Żaka.

Orkiestrze składającej się z uczniów i studentów towarzyszyli m. in. wokaliści (studenci i wykładowcy), reprezentacja Akademickich Chórów Lubelskich, tancerze z Akademii Musicalu Chatki Żaka oraz tancerze z Grupy Tanecznej ZMYSŁ.

 

- CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA to pierwszy tak duży koncert w wyremontowanej Chatce Żaka. Bardzo nam miło było gościć tyle znamienitych postaci ze świata kultury, nauki i polityki. Mogliśmy wreszcie pokazać talent naszych wyjątkowych artystów, którzy rozwijają się twórczo pod opieką kuratorów linii programowej Dźwięk – dra hab. Tomasza Momota i Natalii Wilk. Ten koncert to dopiero początek działań naszych wyjątkowych młodych artystów. Zapraszamy do Chatki wszystkich kreatywnych studentów, którzy chcą się u nas rozwijać twórczo i animacyjnie. Na pewno znajdziecie przestrzeń dla siebie. – dodaje Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka
 

Źródło: Chatka Żaka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe