III edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” za nami

  • 08.06.2021, 18:07
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
III edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” za nami archiwum UM Lublin

Niemal 370 przedszkolaków z Lublina zdobyło wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości dzięki udziałowi w projekcie „Przedsiębiorcze Dzieciaki". Podczas trzeciej edycji tego wydarzenia dzieci miały możliwość odwiedzenia różnych przedsiębiorstw, zobaczenia jak wygląda proces projektowania i tworzenia produktów, uczestniczyły też w spotkaniach z przedstawicielami samorządu oraz banku.

 

 – Zakończyliśmy trzecią edycję projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki", który w ciekawy sposób przybliża najmłodszym tematykę podstaw ekonomii. Dzięki zastosowaniu metody nauki przez zabawę, poznawanie nowych zagadnień związanych z gospodarką miasta i szeroko rozumianą przedsiębiorczością jest atrakcyjną przygodą. Udział w projekcie to cenna lekcja dla dzieci, które w przyszłości z pewnością wykorzystają w praktyce poznane mechanizmy biznesowe i nabyte umiejętności interpersonalne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


W projekcie udział wzięło 367 dzieci z 15 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 26 studentów. Przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, 75 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i warsztatów z osobami kreatywnymi. 

 

Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią oraz niestabilną sytuację, dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji uczestniczyły wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki") w różnych placówkach oświatowych. Projekty, w których brali udział uczniowie, były realizowane we współpracy z lubelskimi firmami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym, a jednocześnie wspierane przez wykwalifikowaną kadrę UMCS.

 

W tym roku Przedsiębiorcze Dzieciaki odwiedziły między innymi pracownię krawiecką, studio nagrań, zakład produkcji ziół. Doświadczały wejścia do wirtualnej rzeczywistości, programowały robota współpracującego z ludźmi. Wcielały się w rolę redaktorów i operatorów kamer. Uczestniczyły także w zajęciach z zakresu edukacji wodnej, a podczas warsztatów Akademii Młodego Inżyniera "Roboty i woda" miały szansę zbudować i zaprogramować robota - łódkę .

 

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki" jest organizowany przez Urząd Miasta Lublin oraz UMCS. Tegoroczna edycja była realizowana we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerami projektu były również lubelskie przedsiębiorstwa i fundacje.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe