Lublin - Już wkrótce ruszy rozbudowa ZS nr 12

  • 08.06.2021, 18:01
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
 Lublin - Już wkrótce ruszy rozbudowa ZS nr 12 archiwum UM Lublin

Już wkrótce Miasto Lublin ruszy z realizacją kolejnej dużej inwestycji oświatowejRozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej. Placówka zyska dodatkowe 3 tys. m2 z przeznaczeniem na przedszkole. Roboty budowlane o wartości prawie 12 mln zł zrealizuje firma Edach z Lublina.

 

 Inwestycja już niedługo wkroczy w fazę robót budowlanych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy na wybudowanie nowego segmentu przedszkolnego dla 300 dzieci wraz z łącznikiem do głównego budynku szkoły. To jedna z większych tegorocznych inwestycji w oświacie, wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Sławin – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W bieżącym roku do 12 oddziałów Przedszkola nr 86 funkcjonującego w Zespole Szkół nr 12 uczęszcza 300 dzieci. Dzięki inwestycji, szkoła przy ul. Sławinkowskiej zyska dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie istniejące obecnie oddziały przedszkolne. Tym samym w głównym budynku zwolnią się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej, w której obecnie uczy się 961 uczniów. W ramach rozbudowy szkoły powstanie 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2Przekazanie placu budowy nastąpi prawdopodobnie jeszcze w czerwcu.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe