"Osiedlamy 2050 pszczół" w Puławach

  • 07.06.2021, 21:21
  • Źródło: Koordynatorka Mediów Regionalnych Stowarzyszenia Polska 2050
"Osiedlamy 2050 pszczół" w Puławach archiwum Polska 2050

W pierwszy weekend czerwca, liderki powiatu puławskiego regionu lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni – Izabela Tusińska, Małgorzata Sanecka-Czerniec, Iwona Furman, lider wojewódzki Rafał Maksymowicz i jego żona Edyta Maksymowicz, wraz z grupą wolontariuszy Stowarzyszenia, między innymi: Bartoszem Radomskim, Karolem Białym, Kamilem Tusińskim oraz w asyście psa przewodnika Roby'ego, przeprowadzili w Puławach akcję: "Osiedlamy 2050 pszczół".

Wolontariusze samodzielnie rozwiesili i rozdali innym drewniane domki dla pszczół murarek oraz specjalnie przygotowane ulotki edukacyjne o roli owadów zapylających i konieczności ich ochrony przed szkodliwym działaniem człowieka. Domki zostały przekazane użytkownikom Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród działkowiczów. Jak mówi liderka Izabela Tusińska: „(...) cieszymy się, że mogliśmy uświadomić kolejnym osobom, jak ważna jest rola zapylaczy w ekosystemie i tym samym zmienić kawałek naszej Ziemi na lepsze", dodając: „Po co to robimy? Ponieważ chcemy, nie szukamy wymówek, lubimy spędzać czas z ludźmi i wciąż wierzymy, że więcej z tego pożytku niż z narzekania". Liderki powiatu puławskiego ruchu Polska 2050 zapraszają wszystkich zainteresowanych do dołączenia do wspólnych inicjatyw i akcji – ekologicznych i społecznych, a pomysłów i potrzeb nie brakuje – wciąż jest wiele do zrobienia, w różnych obszarach życia społecznego.

Region lubelski Stowarzyszenia Polska 2050 akcję "Osiedlamy 2050 pszczół" prowadzi w ośmiu powiatach, w ramach programu minigrantów, czyli finansowego wsparcia inicjatyw oddolnych. Ruch Szymona Hołowni wychodzi naprzeciw tworzonym przez wolontariuszy i członków Stowarzyszenia pomysłom, które wymagają dofinansowania. Projekty wyłaniane są na zasadzie konkursu. Członek Stowarzyszenia Polska 2050 składa wniosek w imieniu grupy minimum 5 wolontariuszy i członków na wsparcie do kwoty 500 zł. Środki te mają posłużyć do zakupu materiałów niezbędnych do jego realizacji. Komisja Konkursowa minigrantów wybiera 50 projektów w edycji wiosennej, 25 projektów obywatelskich w edycji letniej oraz 50 projektów w edycji jesiennej, które otrzymują kwotę do 500 zł. Warunkiem uzyskania minigrantu jest spełnianie przez projekt opisany we wniosku warunków, tj. ukierunkowania na działania społeczne, obywatelskie, wolontariackie oraz zgodność z celami zawartymi w Statucie Stowarzyszenia Polska 2050 i DNA całego ruchu. "Osoby, które będą chciały działać lokalnie, robić fajne aktywności ekologiczne, senioralne, edukacyjne, obywatelskie będą mogły aplikować. Dzięki minimalnemu wsparciu finansowemu ludzie "idą i robią" fajną robotę"- mówił Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050.

Źródło: Koordynatorka Mediów Regionalnych Stowarzyszenia Polska 2050

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe