„Mistrz i Małgorzata” – z Teatru Osterwy na srebrny ekran

  • 16.11.2016, 15:15
  • red.
„Mistrz i Małgorzata” – z Teatru Osterwy na srebrny ekran Mateusz Wajda / Teatr Osterwy
Spektakl „Mistrz i Małgorzata” Teatru im. Osterwy zostanie nagrany dla TVP Kultura. W nagraniu będą mogli wziąć udział widzowie.

Bez przesady można powiedzieć, że „Mistrz i Małgorzata” to jeden z ulubionych spektakli lubelskiej publiczności, a także krytyków. Teraz będą mogli go obejrzeć widzowie w całej Polsce. Realizatorzy z TVP Kultura będą pracować w Teatrze Osterwy 22 i 23 listopada.

 

Spektakl „Mistrz i Małgorzata” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa podejmuje temat odwiecznej walki diabła z Bogiem. W grze, którą prowadzi Woland, pionkami stają się tytułowi bohaterowie. Wątek ewangeliczny widoczny jest także w postaci Małgorzaty – jej decyzja o wzięciu udziału w balu u Wolanda jest rodzajem dobrowolnej ofiary złożonej w imię miłości, która jest bliska ofierze Chrystusa – opowiada o przedstawieniu reżyser Artur Tyszkiewicz.

 

Rejestrowane dla TVP Kultura spektakle odbędą się 22 i 23 listopada o godzinie 19. Bilety (w jednej cenie 35 zł), także te zarezerwowane telefonicznie lub mailowo, należy wykupić w kasie teatru najpóźniej do 18 listopada. Ich zakup jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w realizacji TV. Na spektakl należy przybyć godzinę wcześniej, czyli na godzinę 18. Bilety będą nienumerowane, miejsca zostaną wskazane widzom przez bileterów podczas wprowadzania na widownię.

 

Zwieńczeniem wieczoru będzie wręczenie Lubelskiej Nagrody Artystycznej.

 

Emisja telewizyjna spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Artura Tyszkiewicza jest zaplanowana na 26 grudnia o godz. 18:00.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe