Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 30.05.2021, 22:01 (aktualizacja 30.05.2021, 22:05)
  • Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050 archiwum biuro senatorskie Jacka Burego

Słowo o polityce zagranicznej. W minionym tygodniu doszło do przechwycenia samolotu przez białoruskie służby w celu zatrzymania białoruskiego dziennikarza i opozycjonisty Romana Protasiewicza. To był zdecydowany akt agresji i terroryzmu państwowego.

Nasze władze zareagowały prawidłowo, pytanie tylko dlaczego tak późno? Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie zbudowało fundamentów wschodniej polityki zagranicznej? Dlaczego ciągle słyszymy narzekanie władzy na Unię Europejską, a nie na reżim Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina? Jeśli wspólnie z Unią Europejską będziemy bierni, dojdzie do sytuacji, w której białoruskie/rosyjskie służby będą nie tylko porywać samoloty, ale również ludzi na ulicy w biały dzień. Polska musi się sprzeciwiać reżimowi wschodnich włodarzy państw i z innymi członkami UE wypracować mechanizmy, dzięki którym takie sytuacje nie będą miały miejsca – do tego potrzebna jest gra zespołowa.

W tym dialogu z członkami UE Polska powinna być głównym rozgrywającym, upodmiotowić swoją pozycję, a nie stawiać się w roli „ubogiego krewnego".

Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe