KUL ma nowy obiekt sportowy

  • 27.05.2021, 17:17
  • Źródło: rzecznik prasowy KUL
KUL ma nowy obiekt sportowy archiwum KUL

KUL wzbogacił się o kolejny obiekt sportowy. W kampusie na Poczekajce została dziś oddana do użytku salka wspinaczkowa. – W ten sposób spełniamy oczekiwania naszych studentów, wśród których wspinaczka staje się coraz bardziej popularna – podkreślił Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

W Lublinie ten sport uprawia na różnym poziomie trudności kilkaset osób. Są wśród nich również studenci KUL, którzy biorą udział w trwających właśnie Akademickich Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. Nowy obiekt umożliwi im doskonalenie umiejętności. – Dzięki wspinaczce studenci będą mogli rozwijać swoją kondycję fizyczną – dodał rektor, który osobiście wypróbował ściankę.

Jak podkreślił kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu KUL Piotr Olejarnik studenci będą mogli korzystać z nowego obiektu już od jutra, choć na razie poza zajęciami, bo te odbywają się nadal zdalnie.  – W ramach zajęć profilowanych wychowania fizycznego studenci mogą wybrać jedną z wielu dziedzin sportu. Od października jedną z nich będzie również wspinaczka – powiedział. Dodał, że w planach jest także powołanie na uczelni sekcji wspinaczkowej.

Trener wspinaczki sportowej Grzegorz Gajaszek ocenił, że sala wspinaczkowa to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Lublinie. Wyjaśnił, że będzie można tu trenować jedną z trzech dyscyplin wspinaczkowych – bouldering. To szczególnie wymagający i widowiskowy rodzaj wspinaczki, konkurencja, w której sportowcy wspinają się bez asekuracji pokonując tzw. problemy. Salę zaprojektowano w taki sposób, by mogły z niej  korzystać osoby o różnym wieku i o różnym stopniu umiejętności w wspinaczce sportowej lub rekreacyjnej.

Wysokość ścianek, w które wyposażona jest sala to maksymalnie 4,5 metra. Jednym z jej elementów jest  ścianka systemowa MOON - jedna z nielicznych w Lublinie. Umożliwia ona zmianę konta nachylenia, a dzięki specjalnej aplikacji pozwala zmierzyć się z ponad tysiącem dróg wspinaczkowych wyznaczonych przez użytkowników Moon Board z całego świata.

Z sali wspinaczkowej będą mogli korzystać nie tylko studenci i pracownicy KUL, ale również mieszkańcy Lublina. To kolejny obiekt w kompleksie sportowym KUL, na który składają się: hala sportowa z trybunami (podzielona na 3 sektory), sala sportów walk, siłownia, sala fitness, 4 boiska do siatkówki plażowej, 4 kryte korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią, 2 korty do squasha i boisko wielofunkcyjne (sezonowe, zadaszone).

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Potulickiej.

Źródło: rzecznik prasowy KUL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe