78. Tour de Pologne UCI World Tour: z Lublina do Krakowa

  • 27.05.2021, 17:09
  • Źródło: rzecznik prasowy UMWL
78. Tour de Pologne UCI World Tour: z Lublina do Krakowa Tour de Pologne

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś konferencja dotycząca Tour de Pologne w województwie lubelskim. Wspólnie z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim wzięli w niej udział: Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Prezydent Chełma Jakub Banaszek, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz Dyrektor LANG Team Czesław Lang. Tour de Pologne, jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour (najważniejszych zawodów w kolarstwie szosowym obok Tour de France czy Giro d’Italia) po 12 latach ponownie zawita do Lubelskiego. W tym roku województwo lubelskie będzie gospodarzem dwóch pierwszych etapów, których trasa poprowadzi przez największe miasta regionu: Lublin, Chełm, Zamość oraz atrakcyjne pod względem krajobrazowym, także dla kolarzy - z uwagi na górskie premie - najwyżej położone obszary Roztocza, Wyżyny Lubelskiej i Pagórów Chełmskich. - Cieszę się, że przy okazji tak dużego wydarzenia zarówno jego uczestnicy, partnerzy, jak i kibice, odkryją Lubelskie. A tym samym zechcą lepiej poznać nasz region podczas turystycznych wyjazdów - powiedział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. - Każdy z etapów przebiegających przez Lubelskie ma swój charakter. Na pewno będzie to również i dla nas bardzo duże wydarzenie - dodał dyrektor LANG Team.

- Wyścig po raz pierwszy zawita do Chełma. Jesteśmy już przygotowani na to wydarzenie. Przywitamy kibiców różnymi atrakcjami, planujemy duży koncert. To wszystko po to, żeby każdy widz, każdy kibic mógł poczuć fantastyczną atmosferę towarzyszącą zmaganiom kolarzy - dodał Prezydent Chełma Jakub Banaszek.

- Zamość ma tradycje kolarskie. Wierzę, że Michał Kwiatkowski właśnie od Zamościa rozpocznie świetną passę, mam nadzieję zwycięską w całym tourze - powiedział Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

I etap: Lublin – Chełm, 9.08.2021 Trasa, o długości 216,4 km, prowadzi na południe od Lublina przez Prawiedniki, Bychawę na Roztocze Zachodnie, przebiegając m.in. przez Batorz, Obrocz, Godziszów, Radecznicę. Dalej kolarze pojadą nad największym zalewem regionu w Nieliszu i przez Krasnystaw dotrą do Chełma. Na roztoczańskim odcinku znalazły się trzy górskie premie w Błażku, Antolinie i Hoszni Abramowskiej, a na całej trasie I etapu rozmieszczono też trzy lotne premie Lotto w Batorzu, Godziszowie i Krasnymstawie. II etap: Zamość – Przemyśl, 10.08.2021 Trasa, o długości 200,8 km, prowadzi w naszym regionie na południe od Zamościa przez Roztocze Środkowe i jego znane letniska Krasnobród i Józefów, a dalej przez Puszczę Solską i Płaskowyż Tarnogrodzki, przebiegając przez Łukową i Obszę, w okolicach której kolarze wjadą na Podkarpacie. Na roztoczańskim odcinku zlokalizowano premię górską w Wólce Husińskiej oraz dwie premie lotne Lotto w Krasnobrodzie i Józefowie. W tegorocznym wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski, a imprezę poprzedzi transmisja z prezentacji ekip. W 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter LOTOS, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, Najlepszy Polak LOTOS, zwycięzca etapu DRUTEX, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

Źródło: rzecznik prasowy UMWL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe