Kolarze górscy powalczą o medale Akademickich Mistrzostwach Polski

  • 25.05.2021, 10:34 (aktualizacja 25.05.2021, 10:40)
  • Źródło: biuro prasowe AZS
Kolarze górscy powalczą o medale Akademickich Mistrzostwach Polski archiwum AZS
165 studentów weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, które zostaną rozegrane w kompleksie Beskid w Spytkowicach. Impreza odbędzie się w środę i czwartek.

 

Od wielu lat na tym obiekcie odbywały się zawody z cyklu Pucharu Szlaku Solnego, na których corocznie rywalizowała krajowa czołówka. Uczestnicy AMP będą musieli zmierzyć się z uproszczoną, choć wcale nie prostą wersją tutejszej rundy. – Wymagająca fizycznie trasa liczyć będzie niecałe 4 kilometry długości i będzie miała ok. 150 metrów przewyższenia. Na trasę wyścigu składać się będą szerokie, trawiaste podjazdy oraz ciekawe leśne ścieżki. Nie zabraknie także przejazdów przez strumyk – mówi Natalia Jałoszyńska z AZS AGH Kraków, który jest organizatorem zmagań.

Pierwszego dnia zawodów studenci, wśród których nie zabraknie reprezentantów Polski na światowe imprezy, rywalizować będą w jeździe indywidualnej na czas, natomiast dzień później zaplanowane są wyścigi główne kobiet i mężczyzn.

Tytułów akademickich mistrzyń Polski bronić będą Gabriela Wojtyła (ATH w Bielsku-Białej) w wyścigu głównym oraz Klaudia Czabok (AWF Warszawa) w jeździe indywidualnej na czas. W rywalizacji mężczyzn w tegorocznych AMP pokażą się również zwycięzcy z poprzedniego sezonu – Karol Ostaszewski (AWF Warszawa) w wyścigu głównym i Stanisław Nowak (AWF Kraków) w jeździe indywidualnej na czas. Cała czwórka niedawno startowała na zawodach Pucharu Świata w Niemczech i Czechach.

Do walki o medale wmieszać powinny się też zawodniczki regularnie ścigające się w najważniejszy krajowych wyścigach, czyli m.in. Antonina Białek z Uniwersytetu Warszawskiego, Patrycja Piotrowska z PWSZ Wałbrzych, Karolina Cierluk z Politechniki Wrocławskiej, czy Sandra Samolewska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W męskiej stawce grono faworytów jest zdecydowanie większe, a oprócz ubiegłorocznych zwycięzców liczyć mogą się m.in. Jarosław Żur z Politechniki Krakowskiej, Michał Topór z PWSZ Tarnów, Karol Rożek z AGH Kraków, Konrad Czabok z Politechniki Warszawskiej, czy Paweł Garczyk z AWF Wrocław – dodaje Jałoszyńska. Tytułu najlepszej uczelni w kolarstwie bronić będzie u kobiet reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a u mężczyzn Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Źródło: biuro prasowe AZS

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe