Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050

  • 22.05.2021, 10:04 (aktualizacja 22.05.2021, 10:05)
  • Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego
Komentarz Tygodnia - Jacek Bury, senator RP, ruch Polska 2050 archiwum senatora Jacka Burego
Wydarzenia tego tygodnia komentuje senator Jacek Bury.

"Głównym tematem ostatniego tygodnia niewątpliwie był Polski Ład. Wspólnie z parlamentarzystami z Polska 2050 omawialiśmy dobre i złe strony przedstawionych rozwiązań. Widzimy te dobre, ale widzimy również dużo złych propozycji, które należałoby zmodyfikować lub całkowicie usunąć z Polskiego Ładu.

Z tych złych to m.in. składka zdrowotna, której nie będzie można odliczyć od podatku. Zamiast reformować ochronę zdrowia to władza skupia się na niszczeniu przedsiębiorców mających jednoosobowe działalności gospodarcze. Kolejną kwestią jest kwota wolna od podatku. Musimy pamiętać, że jeżeli kwota wolna od podatku będzie wyższa to będziemy płacić mniejszy PIT, ale w związku z tym m.in. samorządy dostaną mniej pieniędzy, zapłacimy mniej podatku więc i organizacje pożytku publicznego będą dostawały niższy 1% odliczany z deklaracji rocznej.

W Polskim Ładzie zostało przedstawionych dużo propozycji „dania" pieniędzy. Natomiast nie przedstawiono żadnych rozwiązań ekologicznych ani edukacyjnych. Po analizie Polskiego Ładu widać też, że w wielu przypadkach wprowadza się coś kosztem czegoś innego. Dużo obietnic i niska gwarancja powodzenia. Władza troszczy się o siebie i nie ma zamiaru reformować państwa. Brak jest analizy gospodarczej, nie brakuje za to krytycznych słów wobec klasy średniej wypowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Przedstawienie takich propozycji, które de facto dzielą Polaków jest uderzeniem we wszystkich obywateli. Nie możemy ulegać takim manipulacjom - jesteśmy jednym Narodem.

Źródło: Biuro senatorskie Jacka Burego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe