Szymon Hołownia w trasie w woj. lubelskim.

  • 21.05.2021, 13:18
  • Źródło: biuro prasowe Polska 2050
Szymon Hołownia w trasie w woj. lubelskim. archiwum Polska 2050

Szymon Hołownia w trasie w woj. lubelskim. Polska 2050 apeluje o wzmocnienie opieki zdrowotnej w małych miastach i przypomina o swoim “Planie dla zdrowia”

Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050, wyruszył w trasy po Polsce. W tym tygodniu odwiedza województwo lubelskie, a dokładnie Poniatową, Lublin oraz Kraśnik, by spotkać się z lokalnymi strukturami i uczestniczyć w akcjach, ale także zapraszać do rozmów o przyszłości Polski.

Przed południem, w Poniatowej, odbyła się konferencja prasowa na temat opieki zdrowotnej, w której obok lidera, udział wzięli: Beata Brzozowska-Zburzyńska, liderka Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie opolskim, Rafał Maksymowicz, lider wojewódzki oraz Karol Dąbrowski, członek zarządu.

“Poniatowa to ważne miejsce na mapie zdrowia w województwie Lubelskim. My zaś jesteśmy 3 tygodnie po przedstawieniu kompleksowego, systemowego planu zmiany systemu Ochrony Zdrowia w Polsce. Trzeba wreszcie, po 30 latach, zbudować spójny system, który będzie działał. Który będzie odporny na próby zniszczenia go przez zmieniające się frakcje polityczne i który wreszcie będzie zbudowany na odwrotnej filozofii niż teraz. Powinniśmy stawiać na profilaktykę. Stąd w naszym programie mowa o pakietach badań profilaktycznych. Mowa o lekarzu odpowiedzialnym. Kimś, kto będzie miał mniej pacjentów niż teraz i kto was będzie umawiał do specjalisty, a to wszystko będzie można zrobić w lokalnym, powiatowym Domu Zdrowia, w którym skupione będą te wszystkie usługi.” - powiedział Hołownia.

“Dlatego placówki, które łączą w sobie doświadczenie w leczeniu gruźliczym z leczeniem szpitalnym innych chorób płuc są bardzo istotnym elementem systemu ochrony zdrowia” - dodała Brzozowska-Zburzyńska

 

Po konferencji, zebrani wraz z wolontariuszami udali się do Lublina, aby wziąć udział w akcji społecznej dotyczącej wychodzenia i zapobiegania depresji wśród młodzieży wywołanej pandemią. W czasie spaceru rozdawano opaski odblaskowe z napisem „pokonać depresję”. Akcja miała charakter otwarty, mieszkańcy i zainteresowani mogli spotkać się  i porozmawiać z Hołownią. Lider spotkał się również z lubelskimi samorządowcami oraz członkami Stowarzyszenia. 

Na koniec wizyty, Szymon Hołownia i lokalni wolontariusze pod przewodnictwem Mileny Kozak-Chrzanowskiej, członki zarządu zorganizowali warsztaty ekologiczne w Kraśniku dla dzieci z rodzin zastępczych. Przy poszczególnych “stolikach” dzieciom zaproponowano m.in. tworzenie tzw. bomb nasiennych, czyli kulek ulepionych z gliny, nasion i torfu, które rzucone na nieużytki, opuszczone i zaniedbane działki miejskie lub podwórka, pomogą w zazielenieniu terenu. Inne ekologiczne propozycje, to budowa domków dla pszczół murarek, domków dla jerzyków, robienie zabawek dla pupili w duchu “zero waste” ze starych domowych rzeczy, itp.

W ramach dzisiejszej trasy Szymon Hołownia i lokalni wolontariusze pod przewodnictwem Mileny Kozak-Chrzanowskiej wezmą jeszcze udział w zorganizowanych przez PL2050 w Kraśniku warsztatach ekologicznych dla dzieci z rodzin zastępczych. Zajęcia w Kraśniku są wstępem do szeregu zaplanowanych inicjatyw oraz przedstawienia postulatów dotyczących pieczy zastępczej. Polska 2050, we współpracy z zespołem ds. korepetycji dla rodzinnej pieczy zastępczej, ogólnopolskiego programu Stowarzyszenia Polska 2050 oraz wsparciu ekspertów Strategii 2050, m.in. Adriany Porowskiej, poświęca cały przyszły miesiąc temu obszarowi, szczególnie zaniedbanemu finansowo oraz prawnie. 

 

   

Źródło: biuro prasowe Polska 2050

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe