Ludzie inteligentni w Teatrze im. Osterwy – premiera

  • 04.11.2016, 13:57 (aktualizacja 04.11.2016, 16:07)
  • red.
Ludzie inteligentni w Teatrze im. Osterwy – premiera Maciej Stobierski / Teatr im. J. Osterwy
Podobno mężczyźni rządzą światem, a mężczyznami kobiety. „Ludzie inteligentni” Marca Fayeta to zabawna historia przyjaźni szóstki bohaterów, którą elektryzuje wiadomość o rozstaniu dwojga z nich. Polska prapremiera już 5 listopada w Teatrze im. Juliusza Osterwy.

Choć walka płci zdeterminowała już niejeden życiorys, rywalizacja między kobietami i mężczyznami o wyższość intelektu nad emocjonalną sferą życia, trwa nieprzerwanie. Czy jednak szowinizm kontra feminizm ma dziś rację bytu? A może dzięki temu, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa udaje nam się z powodzeniem tworzyć wspólny kosmos?

 

Odpowiedzi na te pytania poszuka Grzegorz Chrapkiewicz, reżyser spektaklu „Ludzie inteligentni” autorstwa Marca Fayeta. Rozstanie dwojga z szóstki przyjaciół rodzi spekulacje i komentarze, te zaś popychają bohaterów do rozliczenia z własną przeszłością i teraźniejszością. Podczas próby podsumowania dotychczasowego życia dochodzą do głosu urazy, kompleksy i fobie. Czy bohaterowie wyjdą z tej opresji bez szwanku? Czy skrzętnie skrywane tajemnice uchronią więzi całej szóstki?

 

Kompozytorem muzyki do spektaklu jest Szymon Wysocki; scenografię przygotowała Aneta Suskiewicz. Tomasz Bielawiec, Daniel Salman, Magdalena Sztejman, Halszka Lehman, Krzysztof Olchawa oraz Jowita Stępniak lub (gościnnie) Magdalena Różańska.

 

Polska prapremiera sztuki, a zarazem pierwsza premiera tego sezonu w Teatrze im. Juliusza Osterwy już 5 listopada o godzinie 19. Kolejne spektakle 6, 8 i 9 listopada. Bilety: od 10 (edukacyjne) do 45 zł.

 

Na zdjęciach: próby do spektaklu; fot. Maciej Stobierski / Teatr im. J. Osterwy

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe