Dwór Anna dla „Kaliny”

  • 19.10.2016, 16:28 (aktualizacja 21.10.2016, 17:46)
  • red.
Dwór Anna dla „Kaliny” Jacek Babicz/Maik (maik.pl)
Kameralny koncert Marka Piekarczyka, wykwintna kolacja przygotowana przez Dwór Anna, licytacja świetnych obrazów, którą poprowadzi znany lubelski marchand Piotr Zieliński. 12 października w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich odbyła się uroczystość artystyczna, z której dochód będzie przeznaczony dla Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

Dom Pomocy Społecznej „Kalina” został założony w 1979 roku na lubelskim osiedlu Kalinowszczyzna jako Państwowy Dom Rencisty. Swoją obecną nazwę placówka nosi od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Od 2005 przy DPS „Kalina” funkcjonuje samodzielna jednostka organizacyjna Miast Lublin – Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z chorobą Alzheimera.

Dzięki swoim gospodarzom, Kazimierzowi i Annie Gajkom, Dwór Anna słynie nie tylko z dobrej kuchni, ale także z imprez rozsławiających nasz region (jak Ogólnopolski Turniej Nalewek i Dożynki Rybackie) oraz z tego, że... rozgrzewa serca swoich gości. Niezwykły wieczór 12 października rozpoczęła uroczysta kolacja. Była to okazja, by poznać artystów, którzy przekazali swoje prace na aukcję. Licytację ich obrazów oraz wyjątkowej biżuterii poprowadził Piotr Zieliński, kustosz Galerii „Wirydarz”.

Jak zwykle w tym miejscu, nie zabrakło również innych wrażeń artystycznych. W koncercie akustycznym wystąpił Marek Piekarczyk w towarzystwie Tadeusza Apryjasa (gitara, głos) i Jacka Borowieckiego (instrumenty perkusyjne).

Imprezę poprowadzili Anna Rapcewicz-Wiśniewska i Jacek Sobczak.

Cena zaproszenia – cegiełki to 150 zł. Dochód z wydarzenia przeznaczony jest na zakup łóżek i sprzętu rehabilitacyjnego dla Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie.

Artyści, których obrazy były licytowane na aukcji: Marta i Marek Andała, Rafał Eret, Adam Faglio, Roman Fleszar, Jacek Frąckiewicz, Krzysztof Grajczak, Roman Gruszecki, Mieczysława Izdebska-Łazorek, Jacek Piotr Jarosz, Andrzej Kacperek, Artur Kardamasz, Halina Kołodziejska, Hanna Korzeniowska, Jacek Kośmiński, Monika Krzakiewicz, Jerzy Krzysztoporski, Jacek Kwiatkowski, Agata Mikulska-Sienkiewicz, Agnieszka Mitura, Jolanta Opolska, Józef Panfil, Mariusz Płoszaj-Mazurek, Michał Smółka, Alicja Snoch-Pawłowska, Elwira Woźniak i Katarzyna Zwolińska.

Projektanci biżuterii przekazanej na licytację: Joanna Łubkowska oraz Pracownia Złotnicza KORN.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe