Kolejny rekord Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

  • 17.10.2016, 15:32 (aktualizacja 17.10.2016, 16:44)
  • Admin Admin
Kolejny rekord Budżetu Obywatelskiego w Lublinie wikipedia.org
Ponad 5 tysięcy głosów więcej niż przed rokiem oddano w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za pośrednictwem punktów do głosowania zdecydowało się oddać głos 55 721 osób . Oznacza to, że łącznie z głosowaniem internetowym, w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie wzięło udział ponad 73 tys. osób.

W trakcie 10 dni głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Lublina mogli wskazać do realizacji w 2017 roku dwa projekty małe i jeden projekt duży. Z tej możliwości skorzystało ponad 7 3 tys. osób. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało blisko 18 tysięcy osób . Dużo większą popularnością cieszyło się głosowanie w formie tradycyjnej, na kartach do głosowania. W ponad sześćdziesięciu punktach głosowania oddano 55 721 kart . W roku ubiegłym w ten sposób zagłosowało 43 621 osób.

 

Najwięcej kart do głosowania oddano w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Szaserów - 5525 i w BOMie w Ratuszu – 5519.

 

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku zagłosowało ponad 47 tys . osób, w drugiej z kolei było to przeszło 68 tysięcy.

 

Obecnie trwa wprowadzanie kart do systemu elektronicznego oraz weryfikacja głosów. Ostateczne wyniki głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim poznamy, tak jak w latach poprzednich, na początku listopada.

 

źródło: UM Lublin
fot.: wikipedia

 

 

Tymczasem ratusz zaprasza do dyskusji na temat przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły na stronie www.lublin.eu.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe