Wojewoda odznaczył nauczycieli

  • 14.10.2016, 15:07
  • Admin Admin
Wojewoda odznaczył nauczycieli Lubelski Urząd Wojewódzki
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka i wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Wydarzenie rozpoczęło się od części artystycznej, w której wystąpiła orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej w Motyczu, następnie odegrany został hymn państwowy. Uczestników spotkania powitała Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty. W Sali Błękitnej LUW pojawili się m.in. komendant wojewódzki policji Paweł Dobrodziej, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Alinowski, przewodniczący „Solidaraności” Regionu Środkowo-Wschodniego Marian Król oraz posłowie PiS Lech Sprawka i Gabriela Masłowska.

 

– Celebrujemy to święto na pamiątkę utworzenia przez Sejm RP 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce i pierwszej tego typu instytucji w Europie. Dzięki niej Polska stała się wówczas pionierem w tworzeniu powszechnego systemu kształcenia, a podjęte przez Komisję Edukacji Narodowej reformy podstawą nowoczesnej edukacji – powiedział w swoim wystąpieniu wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

 

Wojewoda podkreślił, że do tego dziedzictwa odwołujemy się co roku, obchodząc Dzień Edukacji Narodowej. – Państwo jesteście spadkobiercami tradycji Komisji Edukacji Narodowej, godnymi kontynuatorami jej dzieła oraz trwałym ogniwem spajającym polski system oświaty. To dzięki Wam edukacja jest naszym wspólnym dobrem, a dbałość o wysoką jakość kształcenia oraz motywowanie młodych ludzi do nauki i rozwoju postaw obywatelskich – ambicją. Dziękuję wszystkim Państwu: dyrektorom szkół i placówek oświatowych, nauczycielom, pedagogom, wychowawcom za to, że stawiacie w centrum swojego działania rozwój młodych Polaków, ofiarując im swoją wiedzę i umiejętności. Dziękuję także za otwartość na współpracę z rodzicami. Słowa uznania kieruję pod adresem pracowników Kuratorium Oświaty w Lublinie, na czele z Panią Kurator Teresą Misiuk. Dziękuję za rzetelne wypełnianie obowiązków organu nadzoru pedagogicznego, inspirowanie szkół województwa lubelskiego do aktywności, wspieranie ich w dobrych praktykach oraz za czuwanie nad rozwojem kwalifikacji zawodowych nauczycieli. Dziękuję organom założycielskim placówek i instytucji oświatowych za dostrzeganie potrzeb inwestycyjnych i podejmowanie działań na rzecz ich rozwoju – zaznaczył Przemysław Czarnek.

 

Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez wojewodę odznaczeń państwowych (m.in. Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę) dla ok. 300 nauczycieli z woj. lubelskiego, w uznaniu za wzorową pracę oraz za zasługi dla rozwoju oświaty. – Dziękuję za Państwa odpowiedzialność i serce oddawane pracy, dzięki którym dla wielu młodych ludzi edukacja staje się fascynującą wędrówką ku mądrości. Dziękuję za dotychczasową pracę i proszę o więcej. Życzę wszystkim Państwu, by wybrana droga zawodowa zawsze była dla Państwa źródeł radości i satysfakcji, a szacunek i sukcesy uczniów nagrodą motywującą do jeszcze większego zaangażowania. Życzę także wielu możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, zdrowia i wszelkiej pomyślności osobistej – zakończył wojewoda Czarnek.

 

źródło: lublin.uw.gov.pl

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe