Zmiana planu zagospodarowania w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  • 05.05.2021, 13:00 (aktualizacja 05.05.2021, 13:07)
  • Źródło: UM Lublin
Zmiana planu zagospodarowania w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej archiwum UM Lublin

Miasto Lublin rozpoczyna konsultacje planistyczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przemysłowych w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od dzisiaj (5 maja) dokumenty wyłożono do wglądu publicznego, a mieszkańcy mogą zgłaszać do nich swoje uwagi. Termin ich nadsyłania upływa 10 czerwca. 

 

 Głównym celem zmiany planu jest ułatwienie realizacji inwestycji na terenach przemysłowych znajdujących się w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Korekta zapisów planu w zakresie gabarytów obiektów i wskaźników zagospodarowania terenu pozwoli na realizację inwestycji zgodnie z przeznaczeniem tego obszaru, a także potrzebami inwestorów. Nowe inwestycje w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej to nie tylko rozwój tego obszaru, ale również zwiększenie liczby miejsc pracy i rozwój gospodarczy całego miasta – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

 

Opracowany projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin – część IVA w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmuje 25 obszarów o łącznej powierzchni ok. 184 ha. Są to tereny przemysłowe, usługowe i pod usługi nauki położone pomiędzy al. Wincentego Witosa, ul. Doświadczalną, ul. Franczaka „Lalka" i ul. Dobrzańskiego, tereny przemysłowe, tereny obsługi produkcji w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych, tereny uczelni wyższych i usług nauki w rejonie ul. Doświadczalnej i ul. Vetterów, tereny przemysłowe przy ul. Grygowej i ul. Erazma Plewińskiego, a także tereny przemysłowe i usługowe przy ul. Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Ludwika Spiessa. Najistotniejszą zmianą dla terenów uczelni wyższych i usług nauki z dopuszczeniem usług oraz terenów rolnych jest ustalenie funkcji techniczno-produkcyjnych.

 

 

 

Źródło: UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe