Uwaga, piesi – zmiany na Placu Litewskim

  • 11.10.2016, 12:21 (aktualizacja 11.10.2016 14:42)
  • red.
Uwaga, piesi – zmiany na Placu Litewskim UM Lublin
Firma pracująca przy rewitalizacji Placu Litewskiego wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu pieszego.

Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy w dniach 11-14 października w obrębie Placu Litewskiego planowane jest całkowite zamknięcie dojść do obiektów handlowych przy ulicy Krakowskie Przedmieście 29. Do hotelu Europa będzie można wejść przez wewnętrzny dziedziniec od strony ulicy Staszica. Dojście według dotychczas wyznaczonego chodnika będzie ponownie możliwe od 14 października ok godz. 17.00. Wykonawca planuje ułożenie docelowej nawierzchni granitowej na tym obszarze do końca października, co związane będzie z częściowym wyłączaniem chodnika z ruchu pieszego.

 

Tymczasem zakończyło się przygotowywanie podłoża pod reprezentacyjny pasaż pieszy od strony skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście / Kołłątaja / 3 Maja. W najbliższym czasie, prawdopodobnie od 17 do 19 października, prace obejmą dalszy zakres – od prawego wejścia do budynku poczty poprzez restaurację do narożnika kamienicy, w której mieści się bank (Krakowskie Przedmieście 54). Podczas wykonywania prac, z uwagi na znaczącą różnicę poziomów gruntu, nie będzie dojścia ani dojazdu do mieszczących się w tym miejscu lokali (McDonalds, księgarnia, fotograf). Do Poczty Polskiej będzie można wejść od strony ulicy 3 Maja po centralnej części placu na nowo ułożonych płytach granitowych.

 

Prognozujemy, że na przełomie października i listopada pieszym udostępniona zostanie nowo powstała część Placu Litewskiego, łącząca przejścia od deptaka do skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście, Kołłątaja i 3 Maja – informują pracownicy Urzędu Miasta Lublin.

 

Wykonawca zastrzega możliwość zmiany terminów w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie prac.

 

Na zdjęciu głównym: wizualizacja przedstawia plac litewski po rewitalizacji znad hotelu Lublinianka; fot.: UM Lublin

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe