Innowacyjne urządzenie do badania czystości technicznej dostępne w Polsce

  • 21.04.2021, 13:30
  • Źródło: Noyen
Innowacyjne urządzenie do badania czystości technicznej dostępne w Polsce
Innowacyjny mikroskop właśnie trafił do Polski. Urządzenie znajduje się w Lublinie, w laboratorium firmy NOYEN. Ten unikatowy w skali naszego kraju sprzęt umożliwia prowadzenie szczegółowych badań poświęconych czystości technicznej pod kątem rygorystycznych norm wymaganych przez branżę motoryzacyjną, lotniczą czy medyczną, np. w zakresie składu chemicznego zanieczyszczeń. Realizacja badań z użyciem nowego mikroskopu zapewnia najwyższy poziom kontroli jakości wytwarzanych produktów.

W ostatnich latach obserwowaliśmy w przemyśle dynamiczny rozwój branż, w których odbywają się procesy produkcyjne wymagające szczegółowej kontroli jakości w zakresie występowania zanieczyszczeń lub wad. Takich, które mogłyby wpływać na funkcjonalność wytwarzanych produktów czy ich trwałość lub awaryjność. Dostrzegliśmy również wzrost wymagań dotyczących poziomu czystości. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia, które pozwala prowadzić w naszej firmie potrzebne przemysłowi badania laboratoryjne na najwyższym poziomie – mówi Zbigniew Kurant, prezes NOYEN.

 

Ten zaawansowany technicznie sprzęt ma zastosowanie w badaniach czystości wykonywanych nie tylko dla branży motoryzacyjnej, lotniczej i medycznej, ale też metalowej, elektronicznej, biomedycznej czy chemicznej. Urządzenie wykorzystywane jest także pod kątem kontroli jakości powłok konwersyjnych. W ramach przygotowania powierzchni przed malowaniem, korzystając z mikroskopu, sprawdza się rozmiar kryształów, szczelność powłoki czy jej porowatość. Nowoczesne badania z wykorzystaniem innowacyjnego mikroskopu przyczynią się do optymalizacji procesów produkcji oraz realizacji ich na najwyższym poziomie.


 

Źródło: Noyen

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe