Płk Zenon Brzuszko nowym dowódcą LITPOLUKRBRIG

  • 7.10.2016, 14:24 (aktualizacja 07.10.2016 16:43)
  • Admin Admin
Płk Zenon Brzuszko nowym dowódcą LITPOLUKRBRIG LITPOLUKRBRIG
Płk dypl. Zenon Brzuszko został nowym dowódcą Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG. W obchodach święta batalionu dowodzenia Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady w Lublinie wziął udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz wręczył decyzję o wyznaczeniu na stanowisko oraz przedstawił nowego dowódcę Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady. – Siła wspólnego projektu trzech sąsiednich państw, znanego pod nazwą Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada z siedzibą w Lublinie, tkwi w efekcie synergii płynącym z działań podejmowanych dla osiągnięcia wspólnego celu. Celem tym jest budowanie w atmosferze przyjaźni i zaufania zdolności operacyjnych wzmacniających wspólne bezpieczeństwo naszych państw. Gwarantuję, że wykorzystam całą moją wiedzę, doświadczenie oraz zapał do ciężkiej służby, byśmy byli dumni z naszej Brygady i jej dokonań – podkreślił w trakcie uroczystości płk Zenon Brzuszko.

 

Nowy dowódca LITPOLUKRBRIG zaznaczył również, że liczy na owocną współpracę ze swoim zastępcą, płk. Volodymyrem Yudanovem z Sił Powietrznodesantowych Ukrainy oraz szefem sztabu, ppłk. Eligijusem Senulisem z Litewskich Sił Zbrojnych. Uroczystość w Lublinie odbyła się z udziałem Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni Mirosława Różańskiego oraz innych gości.

 

Płk dypl. Zenon Brzuszko urodził się w 1970 roku na Podkarpaciu. W 1994 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, na kierunku rozpoznanie. Po ukończeniu szkoły rozpoczął służbę w 120 Huzarskim pułku zmechanizowanym w Świętoszowie na stanowisku dowódcy plutonu, a następnie dowodził kompanią rozpoznawczą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej. Kolejne stanowiska służbowe to: oficer rozpoznania, specjalista w Oddziale Szkolenia Strategiczno-Operacyjnego, Dowódca Polsko-Ukraińskiego Batalionu Sił Pokojowych w Przemyślu, dowódca 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, Zastępca Dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Brał udział w trzech misjach poza granicami kraju: w Iraku, Kosowie i w Afganistanie.

 

Pułkownik Brzuszko jest absolwentem studiów dyplomowych i podyplomowych na Akademii Obrony Narodowej oraz uczelni cywilnych. Interesuje się historią, architekturą oraz narciarstwem. Ma żonę oraz troje dzieci.

 

Na stanowisku dowódcy Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady płk Brzuszko zastąpił generała Adama Joksa, który został szefem zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

zdjęcia: LITPOLUKRBRIG

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe