czwartek, 28 marca 2024 22:47

Zwycięstwo U!NB AZS UMCS Start Lublin

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start Lublin pokonali na wyjeździe KS Kosz Pleszew 94-73. Była to druga wygrana akademików w serii do dwóch wygranych, a tym samym lublinianie zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn.
Zwycięstwo  U!NB AZS UMCS Start Lublin

Autor: Elbrus Studio

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego od początku przystąpili do natarcia. To się opłaciło, bo szybko objęli dziesięciopunktowe prowadzenie (17-27). Nie zawodzili liderzy: Obarek, Wąsowicz i Myśliwiec, którzy prowadzili drużynę prosto do ćwierćfinału. Pleszew musiał postawić wszystko na jedną kartę. W połowie drugiej kwarty miejscowi zdołali zmniejszyć różnicę do tylko czterech oczek (33-37). Jednak był to jedyny moment, kiedy mieli jeszcze kontakt z faworyzowaną ekipą lubelską. Ponownie akademicy podkręcili tempo i ponownie odjechali, schodząc na przerwę przy wyniku 38-53. Po zmianie stron AZS kontrolował mecz i pewnie zameldował się w najlepszej ósemce sezonu! Kolejnym rywalem zespół z Katowic lub Gniezna. To wyjaśni się w środę.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs KS Kosz Pleszew 74-97 (19-27, 19-26, 19-19, 16-25)
U!NB: Obarek (24), Myśliwiec (18), Wąsowicz (18), Wiśniewski (16), Jaworski (9), Gospodarek (6), Waniewski (6), Nycz, Pszczoła, Stefaniuk